Budapeszt - miasto warte odwiedzenia
Lifestyle

Budapeszt – miasto warte odwiedzenia

Korzystając z okazji kupiliśmy tanie bilety lotnicze do Budapesztu – tak więc wybraliśmy się w podróż do Budapesztu. Z Polski lata tam m.in. Wizz Air.

Właśnie mija miesiąc od naszej podróży.

Zobaczcie jakie są nasze wrażenia z podróży oraz co warto zobaczyć w Budapeszcie.

W stolicy Węgier gościliśmy 3 dni, ale wierzcie mi, tyle wystarczy aby zobaczyć najważniejsze miejsca oraz skosztować tamtejszych smakołyków.

Położony nad Dunajem Budapeszt zachęca nie tylko do zwiedzania, ale także do odpoczynku – doznamy tam niezapomnianych wrażeń.

Do najważniejszych miejsc wartych obejrzenia w Budapeszcie z całą pewnością zaliczamy:

  • Most Łańcuchowy, który jako pierwszy połączył dwie części Budapesztu – Budę i Peszt. Został zaprojektowany przez angielskiego inżyniera i  powstawał w latach 1839-49. To miejsce warto zobaczyć zarówno w dzień, jak i w nocy.
Budapeszt - miasto warte odwiedzenia
Most Łańcuchowy w Budapeszcie
  • Na Wzgórzu Gellerta będziemy mogli podziwiać XIX wieczną Cytadelę oraz Pomnik Wolności. Jednak oprócz tych zabytków Wzgórze Gellerta to wspaniałe miejsce widokowe na całą stolicę Węgier.
Budapeszt - miasto warte odwiedzenia
Widok na Budapeszt ze wzgórza Gellerta
  • Wzgórze Zamkowe to nie tylko wspaniale zachowany Zamek Królewski (wpisany razem z całym wzgórzem na Światową Listę UNESCO), ale także piękny i okazały Kościół Macieja.Dla niektórych ogromną atrakcją jest wjechanie na wzgórze kolejką Sikló… hmmm ale czy aby na pewno? Czy te kilka minut jazdy koleją na niewielkie wzgórze jest warte wydanie ok. 15 PLN od osoby? Bez problemu na sam szczyt zawiezie nas miejski autobus (mając bilety okresowe, będzie to najlepsze wyjście – o komunikacji w Budapeszcie przeczytacie w osobnym wpisie).
Budapeszt - miasto warte odwiedzenia
Kościół Macieja
  • Parlament – chyba jedno z najbardziej znanych miejsc w Budapeszcie. Węgierski Parlament jest bardzo okazały i warto zobaczyć go zarówno w dzień, jak i w nocy. Jeśli mamy ochotę za opłatą będziemy mogli zwiedzić go również w środku.
Budapeszt - miasto warte odwiedzenia
Parlament
  • Wędrując po Budapeszcie warto odwiedzić tamtejszą Halę Targową znajdującą się nieopodal Mostu Elżbiety, znajdziemy tam całe mnóstwo regionalnych produktów (kultową węgierską paprykę oraz pyszne salami), a także skosztujemy Langosza (o węgierskich potrawach przeczytacie w osobnym wpisie – już niedługa :) )
Budapeszt - miasto warte odwiedzenia
Hala Targowa

W powyższym wpisie znajdziecie tylko zarys tego co jest warte zobaczenia w Budapeszcie,  w kolejnych wpisach dowiecie się jak poruszać się po Budapeszcie, gdzie zjeść itd.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze