Shake kolagenowy Jennifer Lopez to przepis, który zdobywa popularność ze względu na obietnice poprawy wyglądu skóry, włosów i paznokci dzięki zawartości kolagenu – zwanego „białkiem młodości”. 

Jennifer Lopez, ikona show-biznesu i zwolenniczka zdrowego stylu życia, zyskała rozgłos nie tylko dzięki swojemu talentowi, lecz również za sprawą promowania dbałości o ciało i zdrowie. Jednym z jej najnowszych trików , który wspiera jej zdrowy tryb życia jest koktajl kolagenowy.

Według J.Lo ten koktajl pomaga jej w utrzymaniu młodzieńczego wyglądu, wspierając elastyczność skóry, wygląd włosów i stan paznokci. Oto prosty przepis na shake kolagenowy inspirowany stylem Jennifer Lopez, który możesz przygotować we własnym domu.

Czym jest kolagen?

Kolagen to podstawowe białko budulcowe w organizmie. Jest ważnym składnikiem tworzącym Twoją skórę, kości, mięśnie, więzadła, stawy, ścięgna i tkankę łączną. Stanowi aż 30% wszystkich białek w ciele i nawet 70% masy skóry właściwej. Jego odpowiednia ilość wpływa na to, jak wygląda Twoja skóra oraz czy stawy funkcjonują prawidłowo.

Struktura kolagenu

Kolagen należy do rodziny fibrylarnych białek strukturalnych. Jego struktura opiera się na trzech łańcuchach polipeptydowych, splecionych w charakterystyczne trójspiralne helisy. Istnieje wiele typów kolagenu, z których najbardziej rozpowszechnione to kolagen typu I, II i III, z których każdy występuje w różnych tkankach i pełni specyficzne funkcje. Kolagen typu I jest najważniejszym rodzajem białka młodości w organizmie i stanowi nawet 90% całego kolagenu w Twoim ciele.

Funkcje kolagenu

Główną rolą kolagenu jest zapewnienie struktury i elastyczności tkankom. Jest kluczowym składnikiem budulcowym Twojej skóry, który zapewnia jej napięcie, jędrność i elastyczność, a także pomaga w zapobieganiu powstawaniu zmarszczek lub redukuje te powstałe. Ponadto kolagen odpowiada za prawidłowe działanie układu ruchu – stawów, mięśni i kości.

Znaczenie Kolagenu dla Zdrowia

Starzenie się organizmu jest związane z naturalną degradacją kolagenu, co prowadzi do utraty elastyczności skóry, osłabienia struktury kości, a także zmniejszenia elastyczności ścięgien i więzadeł. Według naukowców, po przekroczeniu 25. roku życia tracimy już około 1,5% kolagenu rocznie.Stąd coraz większe zainteresowanie suplementacją kolagenu w celu wspierania zdrowia skóry, włosów, paznokci i ogólnej elastyczności tkanek.

Kolagen stanowi fundamentalne białko strukturalne w organizmach wielu istot żywych. Jego struktura, funkcje oraz rola w utrzymaniu zdrowia tkanki łącznej i skóry są kluczowe dla zapewnienia elastyczności, jędrności i struktury tkanek, co przekłada się na młody wygląd oraz aktywność fizyczną bez bólu i ograniczeń

Zrozumienie roli kolagenu umożliwia dalsze badania nad sposobami jego optymalizacji w celu wspierania zdrowia ludzkiego. Jednocześnie, suplementacja kolagenu, pod nadzorem specjalisty, może stanowić pomocniczą strategię dla osób dbających o zdrowie i urodę.

Do przygotowania koktaju kolagenowego wybrałem kolagen Natu.Care o smaku kakaowym kakaowym, ze względu na jego wysoką jakość, korzystne właściwości i przebadany skład: 

 • brandowy® czysty surowiec kolagenu z Norwegii,
 • najlepszy smak i zapach (kakao lub mango/marakuja) – potwierdzone przez 100% Klientów,
 • posiada certyfikat jakości MSC – wspiera zrównoważone rybołówstwo, a surowiec pochodzi z legalnego źródła,
 • skład produktu został przebadany przez niezależne i akredytowane laboratorium J.S. Hamilton,
 • badania sugerują, że najlepsze efekty osiągniesz przyjmując minimum  2500 mg – produkt Natu.Care to aż 5000 mg kolagenu w jednej saszetce.

Shake kolagenowy Jennifer Lopez składniki

 • garść świeżego szpinaku
 • 1 zmrożony banan
 • 1 niecała szklanka mleka ryżowego (230 ml)
 • 2 łyżki masła migdałowego
 • 1 łyżka odżywki białkowej
 • 1 porcja sproszkowanego kolagenu Natu.Care o smaku kakaowym
Shake kolagenowy Jennifer Lopez

Masło migdałowe możecie zastąpić zwykłym masłem orzechowym.

Kulinarny17

Shake kolagenowy Jennifer Lopez przepis

Zaczynamy od dokładnego umycia szpinaku. W sklepach możecie już kupić gotowy umyty szpinak, więc wkładamy go do blendera. Następnie dodajemy pokrojonego na kawałki banana, masło orzechowe, odżywka białkowa, kolagen i mleko ryżowe.

Shake kolagenowy Jennifer Lopez

Całość zamykamy i blendujemy do uzyskania gładkiego koktajlu kolagenowego. Szejk od Jennifer Lopez jest najlepiej wypić od razu po przygotowaniu.

Shake kolagenowy Jennifer Lopez
Shake kolagenowy Jennifer Lopez

Zobacz na YouTube, jak przygotować taki shake:

Mamy też super ofertę dla naszych czytelników, ten pyszny kolagen kupicie teraz 17% taniej.

Smacznego!

Materiał przygotowany wraz z Partnerem.