Morelka i Marcelek - pomagamy
Lifestyle

Morelka i Marcelek – pomagamy

Uratuj życie i wspomóż zbiórkę na rzecz zwierząt – Morelka i Marcelka, dwóch koni skazanych na rzeź. Dwie stęchłe komórki, jeden skup koni i rozpacz niosąca się żałosnym rżeniem po podwórku.

W dalszym ciągu konie w naszym kraju nie są traktowane wystarczająco dobrze, często są zaniedbywane, maltretowane i skazywane na ubój. Nie inaczej jest i w tym przypadku, w którym ponownie została podjęta decyzja o skazaniu dwóch koni na rzeź. Nie pozwólmy, aby kolejne życie bezsensownie odebrano.

Morelka i Marcelek

Morelka to starszy koń. Nie ma siły chodzić na swoich zdeformowanych ochwatem kopytach. Każdy krok to dla niej ogromne cierpienie. Marcelek jest jeszcze młodym, niewinnym źrebięciem, który potrzebuje swojej matki. Zamiast tego ma samotną komórkę obok i rzeźnicki szur na głowie przez ludzi bez krzty sumienia. Marcelek ciągle szarpie się i rży szukając drogi do swojej matki, która może jedynie tępym wzrokiem patrząc w ścianę.

Morelka i Marcelek
fot. centaurus.org.pl

Niestety sytuacja i prawa w kraju wciąż nie sprzyjają zwierzętom na tyle, by miały bezpieczne i komfortowe życie.Wciąż przychodzi wiele zgłoszeń na które trzeba zareagować. Można tanio kupić bezbronne stworzenia by później wzbogacić się dzięki wyższym pieniądzom za ich ubój, co jak widać wykorzystują ludzie, którzy nie mają szacunku ani resztek godności i próbują dorabiać się w okrutny sposób na krzywdzi innych.  A w oborze handlarza ludzie o amputowanym sumieniu rozdzielają matki z dziećmi, rozdzielają te, które od zawsze były ze sobą. Rozdzielają, bo mogą. Dziś drwi z nas, że chcemy te, których nikt inny nie chciał.

Cały artykuł ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa o problemach, które pozornie nas nie dotykają, bo ich nie widać, jednak ktoś cierpi a ludzie stoją bezczynnie i kierują niewinne stworzenia na taki okrutny los.Sami nie damy rady uratować wszystkich – potrzebujemy waszej pomocy!

Morelka i Marcelek
fot. centaurus.org.pl

Ile pieniędzy trzeba zebrać

Organizatorzy poprosili handlarza, by trzymał je we wspólnym boksie. Wybłagali, by zdjął Marcelkowi rzeźnicki sznur z jego małej głowy. Teraz prosimy Was o życie dla nich. Jeśli Marcelek i Morelka mają dostać szansę na życie, musimy zebrać aż  3400 zł – tyle kosztuje ich nowe życie i transport. Mamy tylko parę dni na ratunek, 10 czerwca minie termin spłaty. Wszystko w waszych rękach, błagamy byście nie zostali obojętni. Nie dopuśćmy by Marcelka i Morelkę spotkał tak okrutny los.

Jeżeli nie masz możliwości albo środków by pomóc Marcelkowi i Morelce to przekaż ten artykuł dalej, by inni poznali ich ciężką sytuację i zdecydowali się na szybką pomoc. Bez waszego wsparcia nie damy rady. Każda złotówka ma znaczenie.

Zbiórkę i więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Fundacji Centaurus – https://centaurus.org.pl/morelka-i-marcelek/

Pomaganie jest ważne. Razem możemy więcej.

Materiał przygotowany dla Partnera.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze