Wiele osób uwielbia piec ciasta, jak i przygotowywać różnego rodzaje mięsa, jak wyczyścić piekarnik po takim gotowaniu? Wiadomo, że zawsze podczas gotowania, a to kuchnia, a to piekarnik się nam ubrudzi. Czasem z braku czasu nie wyczyścimy tego od razu i zaschnięte resztki jedzenia oraz tłuszcz wysychają, przez co trudno je potem usunąć. Mamy dla Was niezawodny sposób, jak wyczyścić piekarnik. Zobaczcie jak umyć szybę w piekarniku i jak łatwo usunąć brud ze środka, nie wykorzystując do tego gąbki do czyszczenia.

Potrzebujcie dosłownie kilku składników, które praktycznie każdy ma ma w domu.

Jak wyczyścić szybę w piekarniku

Otwieramy piekarnik i delikatnie zwilżamy szybę wodą, następnie posypujemy ja sodą oczyszczoną. Powinna nam powstać na szybkie taka „papka”. Zostawiamy wszystko na około 3 minuty. Następnie kawałek folii aluminiowej zgniatamy w ręku i delikatnymi, kulistymi ruchamy ścieramy brud z szyby. Pozostałości sody, ścieramy przy pomocy wilgotnego ręcznika papierowego.

Czynność możemy powtórzyć, jeśli za pierwszym razem nie zszedł brud z szyby.

Jak wyczyścić piekarnik – sprawdzony sposób

Aby wyczyścić wnętrze piekarnika potrzebujemy 3 składników. Myślę, że te składniki każdy powinien mieć w domu. Do wyczyszczenia piekarnika potrzebujemy:

  • 100 ml wody
  • 20 ml octu
  • 2 opakowania proszku do pieczenia

Sprawdzony sposób na pozbycie się resztek z piekarnika – co zrobić

Do naczynia żaroodpornego wsypujemy proszek do pieczenia, wlewamy ocet i wodę. Wszystko mieszamy i wkładamy do nagrzanego do 120 st. C piekarnika. Piekarnik zostawiamy włączony przez około 30 minut. Po tym czasie wystarczy przetrzeć środek piekarnika lekko nawilżoną ściereczką, albo ręcznikiem papierowym, aby pozbyć się resztek pozostałości po jedzeniu.

Zobaczcie, że w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie wyczyścić piekarnik z brudu, przypalonego tłuszczu oraz resztek jedzenia.