Martini Fiero i tonic
Napoje

Martini Fiero i tonic

Pokażę Wam dziś, jeden z najbardziej klasycznych i podstawowych sposób na podanie Martini Fiero wraz z tonikiem. Ten drink to mieszanka dwóch składników Martini i tonicu w proporcjach pół na pół. Oczywiście nie możemy zapominać o kostkach lodu i limonce, która nie tylko podkręci smak, ale również będzie ozdobą naszego drinka.

Połączenie tych dwóch składników ściśle ze sobą współgra. Wspólnym ich mianownikiem są zioła. Martini oprócz tego, że w smaku jest dość cytrusowe, to na samym końcu wyczuwalna jest delikatna nuta ziół. Produkcja tonicu głównie oparta jest na ziołach.

MariniFiero&tonic to kompozycja bardzo orzeźwiająca, doskonała na letnie, ciepłe dni. Z drugiej strony martini jest tak uniwersalne, że można je pić zawsze, w każdych warunkach.

Składniki

  • 70 ml Martini Fiero
  • 70 ml tonicu
  • 2-3 kostki lodu
  • plasterek limonki, albo pomarańczy

Martini Fiero i tonic – sposób przygotowania

Osobiście wolę podawać ten drink w szklankach niż kieliszkach. Ale to też zależy od charakteru spotkania, gości itd. Do szklaneczki wkładamy kostki lodu, wlewamy Martini, dodajemy tonik. Dekorujemy plasterkiem limonki, albo wkładamy do napoju. Możecie również limonkę zastąpić pomarańczą.

Prawda, ze szybkie? Prawda, że proste?

Martini Fiero i tonic
Martini Fiero i tonic

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze