W obecnych czasach nie musimy udawać się do kawiarni, aby delektować się pysznym smakiem kawy. Równie pyszny, aromatyczny napój przygotujemy w domowym zaciszu. A wszystko dzięki nowoczesnym ekspresom na kapsułki i szerokiej ofercie kaw.

Ekspres na kapsułki to designerski element wyposażenia wnętrza – jednak to nie jedyna zaleta tego typu urządzeń! Wiąże się z nimi także wygoda, funkcjonalność i wiele więcej. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zaopatrzyć się w ekspres kapsułkowy.

Wysoka funkcjonalność

Ekspresy na kapsułki są niezwykle proste w działaniu. W zależności od tego, na jaką kawę masz ochotę, należy wybrać odpowiednie kapsułki do ekspresu. Nie ma konieczności ręcznego mielenia ziaren w młynku, ponieważ odpowiednia porcja kawy została już odmierzona i zmielona, a następnie zamknięta hermetycznie w kapsułce. To doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie chcą samodzielnie odmierzać kawy czy spieniać mleka. Aby przygotować kawę w ekspresie, wystarczy tylko włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce, nacisnąć przycisk lub pociągnąć dźwignię i gotowe! Ekspresy dostępne na przykład w ofercie NESCAFÉ® Dolce Gusto® umożliwiają również przygotowanie kawy na ciepło i zimno, co jest doskonałym rozwiązaniem na każdą pogodę.

Niecodzienny design

Kapsułkowe ekspresy do kawy udowadniają, że funkcjonalność może iść w parze z designem. Co więcej, kompaktowe urządzenia dostępne bywają w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu wpiszą się swoim stylem w wystrój każdej kuchni. Nawet niewielkie pomieszczenie pomieści ekspres łączący niezwykłą funkcjonalność i nowoczesne wzornictwo. NESCAFÉ® Dolce Gusto® oferuje między innymi jeden z najmniejszych modeli ekspresów dostępnych na rynku – Piccolo XS. Jest minimalistyczny, zgrabny i zajmuje niewiele miejsca na blacie kuchennym. Dla fanów automatycznych ekspresów, NESCAFÉ® Dolce Gusto® przygotowało m.in. model Mini Me. Z kolei Piccolo XS przypadnie do gustu wielbicielom ekspresów manualnych.

Niepowtarzalny smak

Co odpowiada za znakomity smak kawy? Oczywiście wysokiej jakości, świeżo mielone ziarna. Ekspres kapsułkowy wykorzystuje w tym celu kapsułki, w których zamknięta jest zmielona aromatyczna kawa. Kapsułki do ekspresu kryją w sobie wiele rodzajów kaw, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Espresso, lungo, americano, mocha, latte macchiato, a może cappuccino na zimno? Możliwości jest naprawdę wiele – zachęcają wręcz do rozsmakowania się w świecie kawowych przyjemności.

Wygoda w użytkowaniu

Kapsułki do ekspresu są hermetycznie zamknięte, dlatego zmielone ziarna kawy zachowują świeżość, uwalniając swój aromat dopiero, gdy to niezbędne – w momencie przygotowania napoju. Dużą zaletą urządzeń jest możliwość błyskawicznego zaparzenia napoju bez konieczności jej odmierzania czy ryzyka bałaganu w postaci rozsypanej kawy. Na dodatek niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że każdy znajdzie w kuchni wystarczającą ilość miejsca. Ekspresy kapsułkowe są łatwe w czyszczeniu w porównaniu z dużymi ekspresami przelewowymi, co jest kolejną niewątpliwą zaletą dla osób żyjących w biegu.

Materiał partnera.