W Polsce, ale i na całym świecie każdego dnia, miesiąca roku marnuje się sporo jedzenie. Trwają debaty nad tym, jak zapobiegać marnowaniu się żywności jednak cały czas brakuje jednego sprawdzonego rozwiązania. Każdego dnia widzimy różne mniejsze i większe pomysły próbujące zapobiegać temu procesowi. Jedną z takich inicjatyw jest aplikacja Too Good To Go, która nie tak dawno weszła do Polski.

 

Idea działania aplikacji Too Good To Go

Too Good To Go - sprawdzamy jak działa

Aplikacja łączy sklepy, restauracje, kawiarnie, którym nie udało się sprzedać całego asortymentu danego dnia z użytkownikami. Kupujący jednak nie wie co będzie znajdowało się w paczce – to niespodzianka. Jednak zwykle za obiad i produkty kosztujące ok. 30-40 złotych zapłacimy 50-60% mniej.

Jak wygląda aplikacja Too Good To Go

Aplikacja jest przejrzysta i niezwykle prosta w obsłudze. Na ekranie głównym wyświetlają się podpowiedzi co aktualnie, w którym miejscu i w których godzinach można odebrać. Płatność odbywa się przez aplikację za pomocą karty, albo popularnych serwisów pośredniczących w płatnościach.

Trzeba mieć jednak szczęście aby trafić na jakąś ofertę – jest ich albo tak mało, albo tak szybko się rozchodzą.

Too Good To Go - sprawdzamy jak działa

TESTUJEMY – jak działa aplikacja w praktyce

Udało się „upolować” zestawy z restauracji Tikka Tango. Za danie zapłaciłem niecałe 15 złotych (przecenione z 45 złotych). Po odbiór zamówienia miałem jedynie 5 km – więc samochodem chwila moment. Jeśli chodzi o sam posiłek, to wielkość porcji była przeznaczona dla jednej osoby. Po cenie „nieprzecenionej” spodziewałem się odrobinę większej porcji. Więc aby najadły się dwie osoby musiałem na miejscu domówić kolejne danie. Moje osobiste odczucie jest takie, że to nie są posiłki, które zostały, a raczej chęć większej sprzedaży dań przez restaurację – ale każdy pomysł na biznes jest dobry. Ale to tylko moje wrażenie.

Jeśli chodzi o sam smak… to danie było bardzo smaczne, wyraziste i świetnie doprawione. Ryż był idealnie ugotowany, sypki. Wiadomo, jak z daniami na wynos, chlebek nie był już tak chrupiący jak robiony na świeżo w restauracji.

Too Good To Go - sprawdzamy jak działa Too Good To Go - sprawdzamy jak działa

Podsumowanie

Aplikacja Too Good To Go to bardzo dobra inicjatywa wspierająca zapobieganie marnowania się żywności. Jednak moim zdaniem w obecnej chwili zbyt mało lokali i przedsiębiorców przyłączyło się do tej inicjatywy. „Upolowanie” interesującej „paczki niespodzianki” jest dość ciężkie, a jak już się to uda, to trzeba przejechać kilka/kilkanaście kilometrów aby ją odebrać.

Aplikacja zostaje w moim telefonie i będę obserwował jej rozwój i liczbę restauracji oraz ofert.