Espresso nie jest dla ciebie? To za mocna kawa, zbyt gorzka? Doskonale rozumiemy. Nie każdy jest fanem esencjonalnej kawy, która w dwóch łykach stawia na nogi. Niektórzy wolą delikatne pobudzenie mlecznej kawy, która stopniowo orzeźwi, wpłynie na lepszą koncentrację i poprawi nasze samopoczucie lub… wprost przeciwnie – pozwoli zrelaksować się późnym popołudniem po pełnym wrażeń dniu.

Co pozwoli ci przygotować ulubiony napój? Bez względu na to, jaką mleczną kawę preferujesz – cappuccino, latte, mokkę, flat white – potrzebujesz trzech rzeczy, aby cieszyć się jej niepowtarzalnym smakiem zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę. Wiesz już o czym mowa? Tak, zdecydowanie przyda ci się porządny ekspres do kawy. Do tego kawa w kapsułkach oraz spieniacz do mleka i już możesz zabawić się w baristę.

Kawy mleczne – od czego zacząć?

Jeśli już posiadasz niezbędny sprzęt – ekspres do kawy i spieniacz do mleka – a kawa w kapsułce czeka na kuchennej półce, pozostaje rozpocząć parzenie kawy. Na szczęście z pomocą ekspresów do kawy na kapsułki jest to bajecznie proste. Wystarczy wybrać ulubiony rodzaj kawy, włożyć kawę w kapsułce do przegródki w urządzeniu i nacisnąć guzik. Już po kilkunastu sekundach możemy cieszyć się aromatem i niesamowitym smakiem pysznej kawy.

Następny krok to przygotowanie mleka. Spieniacz do mleka ułatwi nam to zadanie. Wlewamy do niego mleko, podgrzewamy do temperatury około 60 stopni i porządnie wstrząsamy ubitą piankę. Wystarczy raz lub dwa uderzyć dzbankiem z mlekiem o kuchenny blat. W ten sposób nasza mleczna pianka będzie idealnie sprężysta. Zadanie jest jeszcze łatwiejsze, gdy postawimy na ekspres do kawy z wbudowanym spieniaczem do mleka.

Expert&milk i kawa robi się sama

Nie chcesz przygotowywać mleka samodzielnie, a przy porannej rutynie brak Ci na to czasu? Postaw na ekspres do kawy ze zintegrowany spieniaczem do mleka. Przykładem może tu być Ekspres Expert&milk. Urządzenie oferuje uniwersalne możliwości ustawień: wystarczy obrócić pokrętło i dopasować wszystko do naszych preferencji. Możemy zaparzyć zarówno mocne espresso czy americano. A jeśli mamy ochotę na mleczne latte czy cappuccino, to nic nie stoi na przeszkodzie. Expert&milk ma wbudowany pojemnik na mleko. Naciskamy odpowiedni guzik i w ciągu kilku chwil zmieni się ono w mocno ubitą piankę.

Już wiesz, jak sprawić, aby cappuccino i latte były najsmaczniejsze? Odpowiedź jest prosta – postaw na ekspres kapsułkowy, który zachwyci cię designem, funkcjami i oczywiście pyszną kawą!

Materiał partnera.