Przysmak Mnicha bez pieczenia to specjalny rodzaj słodyczy, który jest zwykle podawany jako deser. Jego nazwa wzięła się stąd, że pochodziła z kuchni klasztornej wiele wieków temu. To pyszne ciasto bez pieczenia jest popularnym przysmakiem wśród mnichów i istnieje od V wieku. Jego oryginalność sięga starożytnych Chin, gdzie po raz pierwszy był wytwarzany jako specjalny przysmak dla bogów i cesarzy.
To niezwykle smaczne ciasto, to to połączenie słodkiego karmelu i chrupkości biszkoptów.
Ciasto to nie wymaga pieczenia, co czyni go idealnym deserem dla zapracowanych rodzin, a także jest świetną propozycją na każdą imprezę ze znajomymi. Ciasto rozpustny mnich z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.
Obejrzyj nasze filmy:
Polecam Wam przeczytać przepis do końca zanim zaczniecie jego przygotowanie, bowiem podam Wam kilka ciekawych wskazówek i porad. A jeśli tak jak ja lubicie ciasta bez pieczenia, to myślę, że posmakuje Wam ciasto Lion, czy bardzo słodziutkie ciasto bez pieczenia – śmietankowa krówka. Koniecznie spróbujcie tych słodkich propozycji.
Przysmak Mnicha składniki
- 200g herbatników
- 200g masła
- 1,5 szklanki mleka
- 3 szklanki mleka w proszku
- 3 łyżki cukru
- 400g masy kajmakowej
- 50g masła
- 120g orzeszków ziemnych
- 100g gorzkiej czekolady
- 3 łyżki mleka
Zwykłe jasne herbatniki możecie spróbować zastąpić ciasteczkami owsianymi, albo herbatnikami kakaowymi. Myślę, że ciasto będzie równie dobrze smakowało przygotowane na bazie biszkoptów, jednak wtedy trzeba mieć na uwadze to, że ciasto może stracić trochę na chrupkości.
Przysmak Mnicha przepis
W rondelku na niewielkim gazie podgrzewamy mleko wraz z cukrem. Cukier powinien nam się rozpuścić w mleku. Następnie odstawiamy mleko do ostygnięcia. Gdyby pojawił się kożuch, to go zdejmujemy.
Masło (200g) za pomocą miksera utrzeć, aż zrobi się puszyste, a następnie dodać do niego naprzemiennie mleko w proszku, oraz mleko z rozpuszczonym cukrem, a następnie zmiksować aż do wyczerpania składników.
50g masła, które nam zostało miksujemy razem z masą kajmakową i na sam koniec dodajemy do niej posiekane orzechy. Miksujemy na wolnych obrotach jeszcze przez chwilę, aby rozprowadzić orzechy po całej masie.
Dno blaszki do pieczenia o wymiarach 24×27 cm wykładamy papierem do pieczenia. Następnie na nim układamy herbatniki, a także herbatniki układamy po bokach blaszki.
Na pierwszą warstwę herbatników wykładamy połowę kajmaku z masłem, przykrywamy ja herbatnikami i teraz wykładamy połowę masy z mlekiem w proszku. Następnie herbatniki, kajmak, herbatniki i reszta masy z mlekiem w proszku. Całość przykrywamy herbatnikami.
Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, dodajemy mleko i tak przygotowaną czekoladą polewamy ostatnią warstwę herbatników. Ciasto wstawiamy do lodówki na minimum 3 godziny. Ja zazwyczaj zostawiam je w lodówce znacznie dłużej. Smakuje znacznie lepiej, jak herbatniki odrobinę namiękną. Zostawcie je w lodówce na minimum 12 godzin.
Smacznego!
Przepis naprawdę rewelacyjny. Znajomi zachęceni. Na pewno będę do niego wracać
Przez te reklamy nie można dobrze zobaczyć przepis☹️
Przepraszamy, że tak wyszło. Jednak reklamy pomagają nam w utrzymaniu bloga i realizacji naszej pasji, jaką jest gotowanie i dzielenie się z Wami naszymi przepisami i tym co upichcimy.