Spokojnie, nie zmieniłem swojej orientacji kulinarnej i nadal jestem mięsożercą :) Nigdy nie spodziewałem się, że zawitam do lokalu z vegan burgerami, jednak jak życie pokazuje nigdy nie mów nigdy :)
To tyle słowem wstępu, przejdźmy do meritum …

Miałem okazję odwiedzić nagrodzony wieloma wyróżnieniami lokal – Krowarzywna, mieszczący się w Warszawie, ul. Marszałkowskiej 27/35. Krowarzywa to lokal serwujący wyłącznie dania vegańskie.
Stworzony został przez dwóch przyjaciół – Krzysztofa i Huberta. Wszystkie dania w lokalu są tworzone z pasją i jak wspomniałem wcześniej są pochodzenia roślinnego.

Menu Krowarzywa

Samo menu w restauracji zawiera tylko 6 burgerów:

  • Jaglanex – burger stworzony z kaszy jaglanej, pestek dyni i słonecznika
  • Cieciorek – burger stworzony z ciecierzycy, natki pietruszki i papryki
  • Warzywex – burger stworzony z marynowanych/grillowanych warzyw
  • Tofex – burger stworzony z grillowanego tofu
  • Seitanex – burger stworzony z białka pszennego
  • Burger tygodnia

Dodatkowo w każdym burgerze znajdziemy świeże warzywa – sałatę, ogórka, paprykę oraz kiełki. Oprócz tego mamy także możliwość wyboru sosu, znajdziemy m.in. sos koperkowy, sos musztardowy oraz sosy sezonowe.

Może nie powinienem się do tego przyznawać, ale nie miałem pojęcia, jaki sos pasuje do konkretnego burgera, w związku z tym zdałem się na sugestię obsługi… która jest bardzo miła i pomocna.

Jako, ze uwielbiam wszystko co ma w sobie nazwę – „tygodnia”, „miesiąca”, spróbowałem burgera tygodnia. Madzia natomiast skusiła się na Cieciorek.

Oba były pyszne, zobaczcie jak wyglądały :)

Krowarzywa - rewelacyjne burgery nie tylko dla Vegan Krowarzywa - rewelacyjne burgery nie tylko dla Vegan

Oprócz tego mamy do wyboru napoje, w tym także Smufis przygotowane przez dietetyka.

Ja jednak chciałem zwrócić Waszą uwagę na Matex – napój na bazie yerba mate, który nie zawiera zbędnych konserwantów – jest pyszny :)

Krowarzywa - rewelacyjne burgery nie tylko dla Vegan

Na deser możemy zamówić pyszną szarlotkę :)

Krowarzywa - rewelacyjne burgery nie tylko dla Vegan

Podsumowanie

Jak wspomniałem na samym początku, nie zmieniłem orientacji kulinarnej i nadal uwielbiam mięso, ale myślę, że jeszcze wielokrotnie będę gościem Krowarzywa :) Mam bardzo pozytywne odczucia po wizycie w tej restauracji i sama liczba klientów świadczy o tym, że mają świetnie jedzenie :)