Komes Russian Impe­rial Stout to piwo dla wyjątkowych koneserów. Już na wstępie rzuca się w oczy zawartość alkoholu – 12%. Zatem czy to jest jeszcze piwo? Warto zwrócić uwagę, że w większości win mają taką zawartość alkoholu.

Komes Russian Impe­rial Stout – charakterystyka

Komes Russian Impe­rial Stout to piwo z Browaru Fortuna. Jest to mocne, palone ciemne piwo górnej fermentacji o bardzo intensywnym smaku i złożonym składzie. Leżakowało w beczkach przez 6 miesięcy dzięki czemu ma wyjątkowy smak. Smak palonego piwa pochodzi w tym wypadku od prażonego jęczmienia.

W piwie wyczuwalne są nuty czekolady i śliwki przełamane sporą goryczką. Swój intensywny smak zawdzięcza użyciu  chmielu Klon i Slovianka.

Komes Russian Impe­rial Stout – wrażenia

Piwo podczas nalewania bardzo się pieni, jednak po chwili tworzy ok, 1,5 cm pianę w kolorze beżowym, która w niedługim czasie znika zostawiając sam płyn. Kolor piwa jest ciemny, błyszczący i jednolity. W zapachu dość mocno wyczuwalne są nuty alkoholowe, co sprawia już na samym początku wrażenie dość mocnego trunku.

Smak jest dość intensywny dość dobrze wyczuwalne nuty czekoladowe, jednak moim zdaniem gorycz piwa jest zbyt mocna i wybija się ponad wszystko.

Komes Russian Impe­rial Stout – fakty

Alkohol: 12%
Ekstrakt: 25%
Skład: woda; słody pilzneński, czekoladowy, monachijski, karmelowy, esktrakt słodowy, żytni, jęczmień prażony; chmiele Herkules, Klon-18, Slovianka; drożdże US-05
Cena: w promocji ok. 5,50 PLN