Kasza manna to produkt nader uniwersalny. Ze względu na szerokie zastosowanie kulinarne tytułowa kasza cieszy się sporą popularnością pośród szefów kuchni. Warto dodać, iż coraz częściej gości ona na polskich stołach we wszelkich wariantach. Czemu zawdzięczamy powrót do łask kaszy manny, która dotychczas kojarzyła nam się z posiłkiem dla naszych pociech? Oto odpowiedź.

Jak powstaje kasza manna?

Kasza manna powstaje w konsekwencji procesu przemiału pszenicy podczas którego otrzymuje się również mąkę i otręby.  Na szczególną uwagę zasługuje jest unikalny kształt wespół ze specyficzną strukturą. Jest ona jedną z najdrobniejszych i najbardziej delikatnych kasz. Niestety we wspomnianym procesie obróbki kasza wyzbywa się kilku nader ważnych wartości odżywczych. Jedną z nich jest zawarty w ogromnej ilości w innych rodzajach kasz – błonnik.

Właściwości kaszy manny.

Kasza manna pomimo utraty cennych substancji w procesie obróbki zawiera mnóstwo innych cennych witamin oraz minerałów. Tytułowa kasza bogata jest w witaminy z grupy B oraz kwas foliowy. Dzięki tym substancjom poprawia się jakość funkcjonowania układu nerwowego. W mannie ponadto znajduje się ceny jod,  który dzięki swej obecności w organizmie pozwala produkować tarczycy hormony odpowiedzialne za prawidłową przemianę materii oraz  odpowiednią regulację temperatury.

Kasza manna – inspirujący produkt.

Dla wielu kasza manna jest przykrym wspomnieniem z dzieciństwa, bowiem była ona bardzo często serwowana w wersji słodkiej przez mamy. Mannę można podawać w wielu różnych wariantach – zarówno pod postacią deseru, jak i w formie wytrawnej. Jej praktyczne zastosowanie opiewa w zagęszczenie zup, pasztetów oraz przetworów mięsnych. Alternatywnym wariantem w menu naszych pociech może być przygotowanie smacznych i delikatnych kluseczek, które z pewnością posmakują nawet najbardziej wymagającym małym smakoszom.

Artykuł sponsorowany, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.