Nie od dziś wiadomo, że kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Już na etapie jej planowania powinniśmy uwzględnić wszystkie nasze potrzeby. Zaplanowanie już na samym początku dokładnie naszej kuchni z wydzieleniem odpowiednich stref pozwoli nam cieszyć się z jej korzystania i ułatwi wszystkie niezbędne prace.

Podczas planowania i urządzania kuchni nie powinniśmy ulegać wszystkim najnowszym trendom pojawiającym się na świecie, a przygotować według naszego zamysłu i tak aby stała się funkcjonalna i mogła stanowić serce naszego domu.

Wydziel odpowiednie strefy w swojej kuchni

Jeśli masz sporej wielkości kuchnię powinieneś pomyśleć o przygotowaniu w niej odpowiednich stref:

 • strefa przygotowywania potraw
 • strefa gotowania
 • strefa przechowywania potraw
 • strefa zmywania
 • strefa spożywania posiłków

Dobierz odpowiedni sprzęt w kuchni

Oprócz odpowiednio zaplanowanej kuchni, odpowiednio dobrany sprzęt sprawi, że nasza praca w kuchni stanie się łatwa, szybka i bardzo przyjemna. Dobór odpowiedniego sprzętu zależy w dużej mierze od nas samych. Powinniśmy wybrać taki sprzęt jaki będzie nam niezbędny w codziennych czynnościach.

Podstawowe wyposażenie naszej kuchni powinno składać się z :

 • lodówki
 • płyty grzewczej/kuchenki gazowej
 • czajnika elektrycznego
 • garnków
 • sztućcy
 • talerzy

dodatkowo bardzo często w kuchni możemy znaleźć także ekspresy do kawy, maszynki do mielenia mięsa, roboty wielofunkcyjne itd.

Czy warto kupić markowe sprzęty?

Zawsze warto rozważyć zakup markowych sprzętów do naszej kuchni. Musimy zdawać sobie sprawę, że markowy sprzęt będzie znacznie droższy niż ten bez znaczka znanej firmy, jednak w przypadku jakiejś usterki bez problemu będziemy mogli znaleźć do markowych produktów części zamienne.

Dostęp do oryginalnych części zamiennych jest bardzo duży i znajdziemy tam praktycznie każdy niezbędny element, który może ulec uszkodzeniu – chociażby tak jak w przypadku bardzo popularnych sprzętów kuchennych firmy moulinex -> SPRAWDŹ TUTAJ

Sprzęty nigdy nie żyją wiecznie

Musimy pamiętać, że nasz sprzęt nigdy nie będzie długo wieczny i jego użytkowanie prowadzi do drobnych awarii i z czasem do zużycia się poszczególnych elementów. Najlepszym tego przykładem może być lodówka i pojemniki w lodówce oraz wszelkiego rodzaju usterki. Elementy te możemy wymienić wzywając fachowca, ale też bardzo często wszelkie naprawy możemy wykonać samodzielnie. Pozwoli nam to zaoszczędzić wiele pieniędzy. Wystarczy, że uda nam się ustalić co może być przyczyną usterki, a fachowcy z north.pl pomogą w doborze odpowiedniej części zamiennej i posłużą radą w jaki sposób możemy wymienić ją samodzielnie. Na YouTube znajdziemy wiele poradników np. TUTAJ.

Najczęstszą usterką wiekowych lodówek jest przetarta uszczelka i popękane szuflady. Teraz bez problemu znajdziemy odpowiednią część i korzystając z porady ekspertów będziemy w stanie wymienić ją samodzielnie. Będzie to znacznie tańszy i prostszy sposób.

Na koniec tego artykułu mam takie osobiste przemyślenie – wszystko możemy zrobić w domu sami, trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób :) Warto zatem chłonąć wiedzę, bo z całą pewnością nam się ona przyda.