Placuszki z czekoladą

Pancakes i racuchy to świetny pomysł na śniadanie lub brunch. Placuszki śniadaniowe to potrawa, którą uwielbiają duzi i mali. Bardzo proste do zrobienia i jednocześnie pyszne są placki z czekoladą. Można podawać je na przeróżne sposoby. Dobrze komponują się z dżemem, masłem orzechowym, słodkim sosem, kremem czekoladowym oraz innymi smarowidłami. Placuszki z kakao doskonale pasują również do owoców, szczególnie bananów i truskawek.

Placki z czekoladą

Placuszki z kawałkami czekolady są bardzo syte i pozwalają zaspokoić głód na wiele godzin. Dodatkowo, kakao i czekolada zawierają magnez, bardzo potrzebny w diecie człowieka do wielu procesów zachodzących w organizmie. Magnez powinno się uzupełniać, szczególnie gdy pije się dużo kawy, która wypłukuje go z organizmu. Placuszki z czekoladą przekonają do opróżnienia talerza każdego małego niejadka, co ucieszy z pewnością jego mamę.

Najmłodsza pociecha da radę zjeść je rękami, jeśli nie potrafi jeszcze używać widelczyka. Placuszki z czekoladą da się również przygotować wcześniej i zabrać ze sobą w pudełku do pracy, a następnie podgrzać w mikrofalówce. Dużym plusem jest fakt, że placuszki z kakao można przygotować bardzo szybko, a sam przepis jest niezwykle prosty. Możesz wypróbować go już dziś!