Poznaj oryginalne zupy rodem z Japonii
Lifestyle

Poznaj oryginalne zupy rodem z Japonii

Japońska kuchnia zyskuje coraz większą liczbę fanów na całym świecie. Dieta Japończyków jest zdrowa, niskokaloryczna i przede wszystkim – niezwykle smaczna, dzięki umiejętnemu łączeniu smaków i małej ilości przypraw.

Serca smakoszy podbijają między innymi japońskie zupy, takie jak udon, ramen czy miso. Co jednak począć w przypadku, gdy pod ręką brakuje nam japońskiego makaronu lub bulionów?

Najpopularniejsze japońskie zupy

Do najpopularniejszych zup japońskich należą: Ramen, Udon oraz Miso. Ramen to zupa oparta na mięsnym, aromatycznym bulionie, który może przypominać smakiem rosół. Do ramenu dodaje się wybrane dodatki, takie jak mięso, jajka na twardo, warzywa lub owoce morza. Rodzajów ramenu jest bardzo dużo – ewoluowały one w czasie i obecnie znanych jest nawet kilkanaście odmian tej tradycyjnej japońskiej potrawy. Ramen zawdzięcza swój charakterystyczny smak nie tylko wywarowi, ale też makaronowi. Ten jest znacznie bardziej rozciągliwy i dłuższy niż makarony tradycyjne. Doskonałym i szybkim w przygotowaniu zamiennikiem ramenu mogą stać się zupy OYAKATA – inspirowane klasycznym, japońskim stylem kulinarnym. Więcej informacji na temat samego ramenu znaleźć można tutaj.

Udon – makaron z Japonii

Inną popularną japońską potrawą jest udon – charakterystyczny, gruby makaron podawany w wodnistym bulionie. Do zupy dodaje się drobno posiekaną szalotkę, mięso, kawałki tempury bądź jajka. Popularność zupa ta zyskała przede wszystkim ze względu na niepowtarzalny smak makaronu. Grube kawałki makaronu w połączeniu z bulionem przypadły już do gustu nawet najbardziej wymagającym smakoszom.

Poznaj oryginalne zupy rodem z Japonii
Udon Noodle

Miso – japońskie danie

Kolejną  rozpoznawalną i uwielbianą na całym świecie japońską potrawą jest miso. To tradycyjna pasta sojowa o gęstej konsystencji, która zmieszana z dashi tworzy popularną zupę – miso-shiru. Stała się ona źródłem inspiracji do stworzenia zupy OYAKATA Miso, która może stanowić alternatywę dla tradycyjnej potrawy. Na stronie internetowej Oyakata.com.pl znaleźć można przepisy, które mogą stać się pomocne w przygotowaniu oryginalnego, smacznego obiadu opartego na japońskiej kuchni.

Posiłek w japońskim stylu

Istnieje wiele sposobów na szybki posiłek w japońskim stylu. Fani japońskich zup z pewnością będą usatysfakcjonowani, gdy zabraknie czasu na przygotowanie posiłku z oryginalnego przepisu, jeśli sięgną po wersje zup instant. Wyjątkowe pod tym względem okażą się dania stworzone przez OYAKATA – inspirowane tradycją japońskiej kuchni.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze