Na co zwrócić uwagę przy doborze stołu do kuchni?
Lifestyle,  Poradniki

Na co zwrócić uwagę przy doborze stołu do kuchni?

Urządzając mieszkanie wszystko musi być tak dobrane by tworzyło całość. Masz już kuchnię pod zabudowę ale sen z powiek zabiera Ci wybór stołu? – nie potrzebnie.

W dzisiejszych czasach kuchnia to nie tylko miejsce gdzie przyrządzane są posiłki lecz miejsce w, którym spędzamy większość czasu plotkując z koleżanką czy odrabiając lekcje z dziećmi. Zdarza się też, że przyjęcie, które zorganizowałaś w swoim domu raptem przenosi się właśnie do kuchni.

Stół powinien być tak dobrany, by każdy z domowników miał swoje miejsce, nie przeszkadzał w poruszaniu się i był wkomponowany do całości wizerunku kuchni. Stoły możemy pogrupować na trzy kategorie tj. kształt, materiał z jakiego został wykonany a także rozmiar.

Kształty stołów kuchennych

Stoły kuchenne możemy podzielić na owalne, prostokątne i kwadratowe. Stoły owalne zmieszczą większą ilość osób, poprzez zaokrąglone krawędzie sią bezpieczne nie tylko dla dorosłych ale przede wszystkim dla naszych dzieci. Rozmowy między domownikami są łatwiejsze a potrawy znajdują się w punkcie centralnym stołu co powoduje przytulną atmosferę. Jedyną wadą okrągłych stołów jest to, że zajmują bardzo dużo miejsca. Kształty prostokątne i kwadratowe są bardziej praktyczne i często wykorzystywane w niewielkich pomieszczeniach ponieważ można je dosunąć do ściany i zdobyć te kilka centymetrów wolnej przestrzeni. Gdy Twoja kuchnia jest nadzwyczajnie mała, poleca się stoły gdzie można rozsunąć blat. W ten sposób możesz go rozkładać gdy tylko pojawi się więcej gości i złożyć w każdej chwili.

Rozmiar stołu

Rozmiar stołu też jest istotny. Przyjmuje się, że na jedna osobę przypada 60 cm x 40 cm. Otóż ta pierwsza wartość tj. 60 cm to uśredniona wartość długości ramion, 40 cm to nic innego jak głębokość by postawić zastawę i dania. Im więcej osób ma zasiadać przy tym stole tym powinien on być odpowiednio szeroki i głęboki.

Materiał, z którego wykonany jest stół

Materiały również możemy podzielić na kilka kategorii przede wszystkim drewniane, szklane i z tworzyw sztucznych. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Otóż stoły wykonane z drewna są bardzo solidne, nadają przestrzeni takiego ciepła, możemy spotkać je w dwóch odcieniach jasnego lub ciemnego drewna. Minusem natomiast są plamy i zarysowania, które w bardzo trudny sposób usunąć. Zaletą stołów szklanych jest przede wszystkim design i wygoda. Minusem są plamy, które bardzo ciężko usunąć oraz zły dobór szkła spowoduje, że wszystkie zarysowania będzie bardzo widać. Tworzywo sztuczne ma to do siebie, że jest łatwe w czyszczeniu a szeroka gama kolorów spowoduje, że stół będzie pasował praktycznie do każdego stylu kuchni.

Wybór stołu nie musi być udręką lecz ciekawym doświadczeniem. Szeroką gamę stołów kuchennych znajdziesz w internetowym sklepie Edinos.pl. Ponadto masz możliwość skorzystania z konsultacji specjalistów w dekoracji wnętrz, a także zamówienie stół z dostawą do domu. Gdyby się cokolwiek z nim działo na każdy produkt masz 5 lat gwarancji.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna
27 października 2017 12:50

Tylko czy szklany stół będzie się dobrze czyściło. Przecież się brudzi.