Urządzając mieszkanie wszystko musi być tak dobrane by tworzyło całość. Masz już kuchnię pod zabudowę ale sen z powiek zabiera Ci wybór stołu? – nie potrzebnie.

W dzisiejszych czasach kuchnia to nie tylko miejsce gdzie przyrządzane są posiłki lecz miejsce w, którym spędzamy większość czasu plotkując z koleżanką czy odrabiając lekcje z dziećmi. Zdarza się też, że przyjęcie, które zorganizowałaś w swoim domu raptem przenosi się właśnie do kuchni.

Stół powinien być tak dobrany, by każdy z domowników miał swoje miejsce, nie przeszkadzał w poruszaniu się i był wkomponowany do całości wizerunku kuchni. Stoły możemy pogrupować na trzy kategorie tj. kształt, materiał z jakiego został wykonany a także rozmiar.

Kształty stołów kuchennych

Stoły kuchenne możemy podzielić na owalne, prostokątne i kwadratowe. Stoły owalne zmieszczą większą ilość osób, poprzez zaokrąglone krawędzie sią bezpieczne nie tylko dla dorosłych ale przede wszystkim dla naszych dzieci. Rozmowy między domownikami są łatwiejsze a potrawy znajdują się w punkcie centralnym stołu co powoduje przytulną atmosferę. Jedyną wadą okrągłych stołów jest to, że zajmują bardzo dużo miejsca. Kształty prostokątne i kwadratowe są bardziej praktyczne i często wykorzystywane w niewielkich pomieszczeniach ponieważ można je dosunąć do ściany i zdobyć te kilka centymetrów wolnej przestrzeni. Gdy Twoja kuchnia jest nadzwyczajnie mała, poleca się stoły gdzie można rozsunąć blat. W ten sposób możesz go rozkładać gdy tylko pojawi się więcej gości i złożyć w każdej chwili.

Rozmiar stołu

Rozmiar stołu też jest istotny. Przyjmuje się, że na jedna osobę przypada 60 cm x 40 cm. Otóż ta pierwsza wartość tj. 60 cm to uśredniona wartość długości ramion, 40 cm to nic innego jak głębokość by postawić zastawę i dania. Im więcej osób ma zasiadać przy tym stole tym powinien on być odpowiednio szeroki i głęboki.

Materiał, z którego wykonany jest stół

Materiały również możemy podzielić na kilka kategorii przede wszystkim drewniane, szklane i z tworzyw sztucznych. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Otóż stoły wykonane z drewna są bardzo solidne, nadają przestrzeni takiego ciepła, możemy spotkać je w dwóch odcieniach jasnego lub ciemnego drewna. Minusem natomiast są plamy i zarysowania, które w bardzo trudny sposób usunąć. Zaletą stołów szklanych jest przede wszystkim design i wygoda. Minusem są plamy, które bardzo ciężko usunąć oraz zły dobór szkła spowoduje, że wszystkie zarysowania będzie bardzo widać. Tworzywo sztuczne ma to do siebie, że jest łatwe w czyszczeniu a szeroka gama kolorów spowoduje, że stół będzie pasował praktycznie do każdego stylu kuchni.

Wybór stołu nie musi być udręką lecz ciekawym doświadczeniem. Szeroką gamę stołów kuchennych znajdziesz w internetowym sklepie Edinos.pl. Ponadto masz możliwość skorzystania z konsultacji specjalistów w dekoracji wnętrz, a także zamówienie stół z dostawą do domu. Gdyby się cokolwiek z nim działo na każdy produkt masz 5 lat gwarancji.