Zapach świeżej kawy o poranku to jedno z Twoich ulubionych, porannych wspomnień? Zapewnij je sobie codziennie, wybierając odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb ekspres do kawy. Przelewowy model gwarantuje aromatyczną, czarną kawę przy jednoczesnym niewielkim wkładzie własnej pracy. Jak działają ekspresy przelewowe? Jaki model wybrać? Co robić, by przedłużyć trwałość urządzenia? W naszym poradniku znajdziesz odpowiedź na te pytania. 

Dlaczego warto wybrać ekspres przelewowy? 

Zanim zdecydujesz się na ekspres przelewowy musisz wiedzieć, że pozwala on zaparzyć tylko jedne rodzaj kawy – czarną, tzw. amerykankę. Pozbawiony fusów napar dostosujesz do Twoich upodobań, dozując mniejszą lub większą ilość zmielonego ziarna. Następnie należy już tylko uzupełnić zbiornik na wodę, włączyć przycisk i poczekać około 5 minut (lub więcej, jeśli zamierzasz zaparzyć kawę dla kilku osób jednocześnie). 

Czyszczenie i pielęgnacja 

Przelewowe ekspresy do kawy polecamy również ze względu na to, że niezwykle łatwo jest utrzymać je w czystości. Po zaparzeniu kawy wystarczy wyjąć filtr z ziarnem i – w zależności od modelu – wypłukać go lub wyrzucić. Sitko, w którym umieszcza się filtr, również można łatwo wyjąć i przepłukać pod bieżącą wodą. 

Raz w tygodniu można wykorzystać odkamieniacz do ekspresu. Nalej wody ze środkiem do zbiornika, a następnie przepuść ja przez urządzenie bez kawy. W ten sposób ochronisz przewody przed szkodliwym działaniem kamienia. Po użyciu środka konieczne jest jeszcze jedno przelanie wody przez ekspres, by usunąć ewentualne pozostałości. Sprawdź środki do czyszczeniu ekspresu w Neo24. 

Ekspres do kawy przelewowy – na jakie parametry koniecznie trzeba zwrócić uwagę? 

Wydawać się może, że wybór przelewowego ekspresu do kawy to bułka z masłem. W końcu co tu może być trudnego? Wystarczy dopasować kolor obudowy do wyglądu kuchni, prawda? Okazuje się jednak, że podobnie jak w wielu sprzętach innego rodzaju, również ekspresy przelewowe mają cechy mniej i bardziej pożądane. Jak wybrać ten najwłaściwszy?

 • moc
  Im będzie większa, tym szybciej podgrzeje wodę, a tym samym – tym szybciej zaparzysz kawę.
 • pojemność
  Jeśli decydujesz się na ekspres, ponieważ chcesz przyrządzać kawę dla wielu osób naraz, koniecznie wybierz dzbanek. W nim za jednym parzeniem przygotujesz nawet 10-12 filiżanek kawy. Jeśli Twoje potrzeby są mniejsze, polecamy ekspresy przyrządzające kawę bezpośrednio do kubka. Na stronie naszego sklepu https://neo24.pl/maleagd/dokuchni/ekspresydokawy/ekspresyprzelewowe.html znajdziesz zarówno mniejsze, jak i większe ekspresy przelewowe do kawy.
 • dysza
  Pisząc o dyszy, mamy na myśli miejsce, w którym kawa spływa z filtra do dzbanka lub kubka. Bariści zalecają, by nawet do domowego użytku wybierać urządzenia z dwoma lub więcej otworami, ponieważ w innym przypadku nasza kawa będzie gorzka.
 • blokada kapania
  Ten sprytny dodatek zabezpiecza płytkę ekspresu przed zabrudzeniem przez kapiące z sitka krople kawy. Dzięki niemu łatwiej utrzymasz urządzenie w czystości.
Materiał partnera.