Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, z różnymi rodzajami i odmianami ziaren kawy, które można wykorzystać do stworzenia różnorodnych profili smakowych. Poznaj różne rodzaje kawy.

Od jasnych kaw po ciemne i odważne mieszanki, przez kawy zbożowe – istnieje zatem wiele różnych rodzajów kawy, które można zaparzyć na wiele różnych sposobów uwzględniając gusta i smaki każdej z osób..

W tym przeglądzie przyjrzymy się różnym odmianom ziaren kawy i ich wpływowi na wyjątkowy smak każdego rodzaju kawy.

Rodzaje kawy – rodzaje ziaren

Wraz z rosnącą popularnością specjałów kawowych różnego pochodzenia, znalezienie idealnej filiżanki kawy staje się coraz trudniejsze. Od ziaren robusty po ziarna arabiki, przez kawę bezkofeinową – istnieje tak wiele różnych źródeł najlepszych ziaren używanych do produkcji wysokiej jakości kaw.

Zanim przejdziemy do rodzaju ziaren, nie wiem czy wiesz, ale idealne palenie kawy ma miejsce w temperaturze 200-220 stopni Celsjusza. Niezależnie od tego, czy szukasz filiżanki kawy lekkiej i owocowej, czy bogatej i odważnej, zrozumienie, skąd pochodzi kawa, jest kluczem do znalezienia odpowiedniego profilu smakowego.

Przyjrzymy się różnym źródłom najlepszych ziaren używanych do produkcji kawy. Najpopularniejszego rodzaj ziaren kawy to ziarna Arabiki. Są one uprawiane w krajach takich jak Kolumbia, Brazylia, Meksyk i Indonezja. Ziarna arabiki są również znane ze swojego owocowego smaku i gładkiego finiszu. Następne w kolejności są ziarna Robusty, którą można znaleźć w całej Afryce i Azji. Ziarna Robusty po paleniu mają gorzki smak, ale są idealne do mocnych filiżanek kawy, które mają wyrazisty smak.

Rodzaje kawy – kawa zielona

Zielona kawa
Zielona kawa

Kawa zielona stała się popularnym trendem w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia w ciągu ostatnich kilku lat. Udowodniono, że jest skutecznym środkiem wspomagającym odchudzanie, a także oferuje wiele innych potencjalnych korzyści zdrowotnych. Ale dlaczego jest to dla ciebie takie dobre? W tym artykule zbadamy moc zielonej kawy i omówimy, jakie korzyści może ona przynieść.

Fenomen kawy na świecie

Kultura kawowa stała się zjawiskiem globalnym, a kawiarnie pojawiają się na całym świecie. Od latte art po specjalne napoje kawowe – odkrywamy nowe i fascynujące trendy w świecie kawy. To chyba już weszło w nawyk ludzi na całym świecie, że jedną z pierwszych rzeczy po wyjściu z domu do pracy, jest odwiedzenie pobliskiej kawiarni i kupienie swojego ulubionego napoju kawowego.

Kawiarnie kuszą nie tylko klasykami typu espresso, latte, czy cappuccino, ale różnymi napojami z dodatkiem syropów smakowych.

A Wy jaką kawę lubicie najbardziej?