Jeśli jesteś organizatorem przyjęcia, musisz koniecznie przygotować sobie listę „to-do”, aby o niczym nie zapomnieć i mieć wszystko pod kontrolą. Obszary, którymi powinniśmy się zająć to alkohol,  serwowane potrawy oraz dekoracje.

Barmański szał

Na początku warto zakupić niezbędny na przyjęciu dla dorosłych alkohol. Nie przesadzajmy – kupmy tylko, ile naprawdę nasi goście są w stanie wypić. Dodatkowo warto się wcześniej rozeznać co nasi goście lubią, aby celnie wpasować się w ich gusta. Możemy urozmaicić zwykłe drinki, korzystając z akcesoriów barmańskich. Niezastąpione będą shakery oraz odpowiednie szkło. Możemy na początku pokusić się o zakup zestawu barmańskiego lub postarać się samemu go skompletować. To rozwiązanie idealne dla nowicjuszy. W zestawie możemy zebrać shaker, wyciskarkę do soku, kieliszki, miarki i dużo więcej. Wszystko zależy od tego, jakich akcesoriów barmańskich chcemy używać.

Barowe must have

Warto pamiętać także o akcesoria barowych. Należą do nich wszelkiego rodzaju otwieracze do wina, które okazują się niezbędne na bardziej uroczystych przyjęciach. Aby właściwie podawać – przykładowo szampana – warto zaopatrzyć się także w wiaderko do lodu. Dzięki temu napój będzie miał odpowiednią temperaturę. Można skorzystać także z aktywnie chłodzącej karafki czy schładzacza do wina lub piwa. Wstępne rozpoznanie tego, co piją nasi goście może nam wiele pomóc w wyborze tych akcesoriów.

Ostanie karnawałowe przyjęcie w domu - o tym nie możesz zapomnieć

Karnawałowe menu

Kolejnym krokiem na naszej liście jest zaplanowanie odpowiedniego menu. Musimy brać pod uwagę upodobania naszych gości oraz to, co tak naprawdę my lubimy gotować. Kluczem do sukcesu jest przygotowanie różnorodnego menu tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie możemy zapomnieć o przystawkach odpowiednich do alkoholu, który podajemy. Na stole powinna znaleźć się tzw. zimna płyta oraz ciepłe danie główne. Świetnie sprawdzą się też przekąski, idealne do schrupania w czasie intensywnych rozmów lub zabawy. Możemy ustawić je na dodatkowym stoliku, do którego goście będą mogli swobodnie podejść w trakcie zabawy.

Nowoczesny dekor

Karnawałowe przyjęcie wymaga także dekoracyjnej oprawy. Warto delikatnie przyozdobić stół brokatem i mieniącymi się akcesoriami. Niezbędne będą także złote serwetki i słomki do drinków. Jeśli planujecie tańczyć, przesuń meble, aby zrobić więcej miejsca na parkiet. Pamiętaj także, że nie wszyscy będą chcieli bawić się w rytm muzyki. Zadbaj o to, aby znalazł się tam także miękki, spokojny kąt, gdzie będzie można spokojnie porozmawiać. Jeśli lubicie szaleństwo, zaopatrzcie się w kolorowe serpentyny. Karnawałowe przyjęcia często mają temat przewodni, dzięki czemu goście czują się jeszcze bardziej rozluźnieni. Może bal maskowy z brokatowymi przesłonkami na twarz? Zaufajcie swojej kreatywności!

Ostanie karnawałowe przyjęcie w domu - o tym nie możesz zapomnieć

Wyżej wymienione produkty znajdziesz w sklepie online DUKA.