Kuchnia. Dla wielu osób to obok salonu, kluczowe miejsce mieszkania lub domu. Tam przygotowuje się posiłki, ale również w kuchni spędzamy sporo czasu w ciągu dnia. Bardzo często to kuchnia właśnie, jest centralną i najbardziej żyjącą częścią domu. Jednak, aby móc się z niej w pełni cieszyć potrzebujemy dobrej jakości sprzętu AGD. Lodówka, zmywarka, mikrofalówka to podstawowe artykuły gospodarstwa domowego, których miejscem docelowym jest kuchnia. Warto oprócz podstawowych rzeczy mieć takie, dzięki którym czas w niej spędzony stanie się jeszcze większą przyjemnością.

Podstawy są, ale co dalej?

Lodówka, czy zmywarka są obecnie standardem, jeśli chodzi o wyposażenie kuchni. Jeśli ktoś lubi gotować, kolejnym ważnym sprzętem powinien być okap. Okapy mają bardzo konkretne zadanie, podczas działania mają zaciągać zapachy gotowania, aby mieszkanie nimi nie nasiąkało. Firanki, zasłony, kanapy lub fotele to rzeczy, które są wykonane lub wykończone z materiału, co oznacza, że z czasem pochłaniają zapachy. Okap ma temu zapobiec. Dobrze wycenione i bardzo solidne jakościowo są okapy Amica. Okapy od polskiej firmy, są wyposażone w wiele nowych technologii, które są niezwykle pomocne w codziennym korzystaniu. Technologia SmellFree powoduje, że dzięki zamontowanemu generatorowi ozonu, okap podczas pracy uzdatnia powietrze. Innym ciekawą technologią zastosowaną w okapach Amica, jest Touchless, czyli sterowanie gestem. Aby okap się uruchomił, wystarczy poruszyć przed nim dłonią. Tak samo, jeśli chodzi o zmianę mocy wentylatora, wystarczy odpowiedni gest wykonany przed okapem. Z jednej strony, ktoś może powiedzieć, że takie technologie to tylko bajer, ale podczas codziennego korzystania okazuje się, że są ona naprawdę przydatne i wartościowe.

Okap? Ok, przydatny, ale może coś, co sprawi radość również dzieciom?

Kuchnia jest świetnym miejscem do spędzania czasu również dla dzieci. Dlatego warto pomyśleć nad sprzętem AGD, którego obsługiwanie mogłoby sprawić im dużo frajdy. Gofry lub frytki. Jedna i druga przekąska jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie.

Gofrownica to wydatek kilkudziesięciu lub kilkuset złotych, wszystko zależy od modelu i możliwości samej gofrownicy. Niektóre modele, pozwalają wymieniać płytki grzewcze, dzięki czemu gofry mogą mieć różne kształty, albo zamieniają w ten sposób gofrownicę w opiekacz do kanapek.

Frytkownica
Frytkownica

Frytki są lubiane przez niemal każde dziecko, w każdym wieku na całym świecie. Dzięki współczesnej technologii możemy wspólnie z dziećmi zrobić ulubioną przekąskę bez grama oleju. Frytkownice posiadają wiele modeli i są produkowane przez wiele mniej i bardziej znanych firm. Za frytkownicę od renomowanej firmy zapłacimy kilkaset złotych. Ostatnio największy prym wiodą frytkownice beztłuszczowe, które, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają zrobić pyszne frytki bez grama tłuszczu. Dobra zabawa z dziećmi w kuchni przy robieniu frytek jest wliczona w jej koszt.

Coś bardziej eleganckiego?

Chłodziarki do wina
Chłodziarki do wina

Frytkownica, pomimo że jest fajnym sprzętem, może jednak prezentować się mało elegancko. W takim przypadku, jeśli lubimy wino lub często je dostajemy w prezencie, warto zastanowić się na lodówką do wina. Chłodziarki do wina (inna ich nazwa to właśnie lodówki do wina), kosztują nawet kilka tysięcy złotych, ale bez problemu znajdziemy takie w przystępniejszej cenie. Chłodziarka taka, jest również bardzo dobrym pomysłem na prezent, jednak zanim go kupimy, zastanówmy się, czy obdarowana osoba będzie miała miejsce na taką winną lodówkę”? Chłodziarka do wina wygląda niezwykle elegancko w kuchni lub w domowej piwniczce i jeśli ktoś jest miłośnikiem tego trunku, taki rodzaj sprzętu AGD powinien obowiązkowo stanąć w jego domu.

Dodatkowy sprzęt AGD? Czemu nie?

Jak widać sprzęt AGD do kuchni to nie tylko lodówka, zmywarka lub piekarnik. Czasami warto zainwestować w dodatkowe małe sprzęty, takie jak gofrownica lub frytkownica, a czasami w coś znacznie większego (chłodziarka do wina lub okap). Przed zakupem warto zastanowić się nad wyborem sprzętu w taki sposób, aby oprócz dobrej jakości, pasował stylistycznie do naszej kuchni, a jednocześnie był przydatny dla naszych potrzeb.