Jak zorganizować uroczysty rodzinny obiad bez gotowania?
Poradniki

Jak zorganizować uroczysty rodzinny obiad bez gotowania?

Jeszcze kilka lat temu większość imprez rodzinnych przygotowywanych w domu czy w ogrodzie, wiązała się z koniecznością mozolnego gotowania posiłków i angażowania czasu kobiety w kuchni, zamiast cieszenia się przez nią obecnością gości. Odkąd jednak na rynku pojawiła się możliwość, jaką jest wynajęcie kucharza do domu czy skorzystanie z platformy Ulalachef do zamawiania takiej usługi w dowolnym miejscu w Polsce, sytuacja diametralnie się zmieniła!

Radość z rodzinnego spotkania zamiast gotowania!

Godziny na zakupach, planowanie obiadu, deserów, pieczenie ciasta, gotowanie – tak najczęściej wyglądały kiedyś przyjęcia rodzinne i choć z jednej strony miały one w sobie wiele magii, to z drugiej dla pani domu stanowiły prawdziwą mękę. Na szczęście te czasy można już spokojnie odłożyć do lamusa.

W Polsce coraz chętniej korzysta się dziś z wygodnej opcji, jaką jest wynajęcie kucharza do domu czy ogrodu i skorzystanie z jego wiedzy i umiejętności do przygotowywania doskonałych posiłków. Taka forma organizacji świetnie sprawdzi się zarówno na uroczysty, rodzinny obiad, jak i przyjęcie komunijne, zlot kuzynów z całej Polski czy przyjęcie grillowe w ogrodzie.

Prywatny szef kuchni będzie stanowił dla gości wspaniałą atrakcję, a przy wykorzystaniu takich platform jak np. Ulalachef każdy będzie mógł wybrać kucharza specjalizującego się w takiej kuchni, jaką lubi najbardziej.

Szef kuchni gotuje w domu i w ogrodzie

Wynajęcie kucharza do domu daje rodzinie, a przede wszystkim kobiecie organizującej przyjęcie niesamowite możliwości. Szef kuchni może stanąć przy garnkach, pokazując gościom, jak gotuje, jakich używa produktów i do tego opowiadając o swojej przygodzie z gotowaniem i o smakach podawanego na żywo posiłku.

Każdy rodzaj przyjęcia nabiera dzięki temu podejściu szczególnego charakteru i staje się nierzadko powodem do późniejszych, inspirujących rozmów w rodzinie. Prywatny szef kuchni, którego można dzisiaj bez problemu zatrudnić czy poprzez platformę Ulalachef, czy z ogłoszeń znajdujących się w internecie, nie tylko przyjedzie do domu czy ogrodu, ale i przywiezie potrzebne składniki do posiłków, przyrządzi je i nada rodzinnego spotkaniu piękną oprawę.

Taki szef może gotować dania klasyczne, potrawy z grilla, propozycja kuchni japońskiej, włoskiej czy wegetariańskiej.

Jak wybrać prywatnego kucharza na ważne przyjęcia rodzinne?

Czym należy się kierować, wybierając prywatnego szefa kuchni? Przede wszystkim warto upewnić się, czy wybrana przez nas osoba ma odpowiedniej umiejętności w tym rodzaju kuchni, który sami lubimy najbardziej. Jeśli planujemy przyjęcie pod znakiem sushi i japońskich klimatów to wynajęcie kucharza do domu musi być dokładnie zaplanowane.

Dopytajmy taką osobę czy rzeczywiście zna się na kuchni japońskiej i czy potrafi robić sushi w wielu różnych wariacjach. Kucharze mają swoje ulubione dziedziny gotowania i żeby przyjęcie rodzinne wypadło idealnie, warto nie podejmować tej decyzji bez przemyślenia i dodatkowych pytań.

Upewnijmy się również co do dyspozycyjności kucharza w danym terminie, ostatecznej cenie usługi i sprawdźmy, jakie ma rekomendacje w internecie.

Artykuł powstał we współpracy z UlalaChef.com

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze