Jak poprawnie rozmrozić i umyć lodówkę?
Poradniki

Jak poprawnie rozmrozić i umyć lodówkę?

Rozmrażanie nie jest trudna czynnością niemniej jednak pracochłonną. Stare lodówki czyli te, które mają więcej niż 5-10 lat należy regularnie rozmrażać. Natomiast te, które posiadają system No – Frost, który polega na tym, że w lodówce utrzymywana jest stała wilgoć za który odpowiedzialny jest system cyrkulacji. Polega on na tym, że ciepłe powietrze jest usuwane z lodówki, a w zamian za to wdmuchiwane jest zimne dzięki czemu lodówka jest stale osuszana i nie tworzy się lód.

Wystarczy regularnie je przemywać mleczkiem „cif” w celu jej odświeżenia. Jak poprawnie rozmrozić lodówkę?

Pozbądź się jedzenia…

Przede wszystkim zacznij od wyłączenia lodówki z prądu. To warunek konieczny. Ponadto aby sprawnie rozmrozić lodówkę należy przede wszystkim usunięcia z niej całego jedzenia. Oprócz, tego usuń wszystko z zamrażalnika. Jedzenie możesz przechowywać na dworze, jeżeli jest odpowiednia temperatura. Gdy na zewnątrz doskwiera upał, poproś o pomoc mamę, siostrę czy przyjaciółkę o przechowanie jedzenia. Nie zapomnij wyjąć z lodówki również szyby oraz szuflady w ten sposób proces rozmrażania znacznie się skróci.

Uzbrój się w cierpliwość…

Rozmrażanie to powolny proces. Lodówka i zamrażarka musi wyzbyć się całego lodu z ich wnętrza. Najlepiej pod lodówkę włóż ręczniki, by rozpuszczona woda nie zalała Ci kuchni a w najgorszym wypadku sąsiada bo może Cię to słono kosztować. Nie próbuj usunąć lodu na siłę wykorzystując do tego suszarek, tępych narzędzi bo możesz ją uszkodzić.


ZOBACZ najlepsze przepisy na DESERY


Środki do czyszczenia lodówek

Czyszczenie lodówki to nielubiana rzecz przez nas nie mniej jednak bardzo ważna. Do mycia lodówki najlepiej stosować ciepłą wodę z płynem na bazie mydła, do najstarszych metod zaliczamy zdecydowanie ocet, który nie ładnie pachnie ale usuwa się wszystkie zarazki i bakterie nagromadzone przez jedzenie. Pamiętaj również o umyciu półek i szyb.

I na koniec…

Po wykonaniu tych wszystkich czynności, zostaje Ci tylko włożenie półek i szyb na swoje miejsce, włączenie lodówki i włożenie jedzenia na swoje miejsce.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kalafior
1 kwietnia 2018 00:26

Usuwanie lodu w lodówce nofrost. Ciekawe bo ja tam nawet grama lodu nie znalazlem