iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach
Poradniki,  Sprzęt agd

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Pewnie wielu z Was zastanawia się dlaczego ten wpis pojawił się na blogu kulinarnym.Od razu spieszę z odpowiedzią. Uważam, że to urządzenie to świetny pomocnik dla każdej Pani domu i idealnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Zawsze podczas gotowania należy się liczyć z tym, że pojawią się okruszki na podłodze, a czas który potrzebny byłby na posprzątanie kuchni lepiej przeznaczyć na jakieś inne rzeczy.

Postanowiłem zatem przetestować dla Was iRobota Roomba w wersji 676. Myślę, że po tej recenzji będziecie mogli podjąć decyzję o jego zakupie bądź też nie.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Zaczynamy…

Kilka słów o iRobot Roomba

iRobot Roomba 676 to jeden z najnowszych modeli robotów serii 600. Jest to już wersja posiadająca możliwość sterowania robotem poprzez aplikację i wifi. Wysokość roboto to ok. 9 cm, więc zmieści się idealnie pod meblami, aby tam również dokładnie posprzątać. Ta wersja robotowa wyposażona jest w szczotki sprzątające jedna z włosiem, druga gumowa. Dodatkowo urządzenia wyposażone jest w szczotkę po prawej strony, zgarniające zanieczyszczenia do obszaru roboczego głównych szczotek.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Według producenta robot wyposażony jest w system wykrywający szczególnie duże zabrudzenia, dzięki czemu skupia on swoją większą uwagę podczas jazdy na sprzątanie miejsc szczególnie brudnych.

Roomba 676 została wyposażona w szereg czujników, które chronią robota między innymi przed spadaniem ze schodów.

Ta wersja robota sprzątającego ma w zwiększony akumulator litowo-jonowy o pojemności 1800 mAh, który umożliwia sprzątanie przez ok. 90 minut.

Pierwsze włączenie

Konfiguracja robota nie należy do trudnych -> ściągamy aplikację iRobot HOME i postępujemy zgodnie ze wskazówkami ukazanymi na ekranie naszego smartfona. Po konfiguracji robot jest gotowy do pierwszego sprzątania.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Sprzątanie – czas, jakość, dokładność

Po włączeniu w aplikacji opcji CLEAN robot zaczyna sprzątać nasze mieszkanie. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że w aplikacji iRobot HOME mamy możliwość zaprogramowania automatycznego sprzątania tzn. że nasze urządzenie ma samo sprzątać danego dnia o wyznaczonej porze np. kiedy jesteśmy w pracy.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Po włączeniu pierwszego sprzątania miałem największe obawy dotyczące tego czy robot nie zniszczy mebli poprzez niekontrolowane uderzenia, a także czy poradzi sobie z ok. 2 cm progiem w kuchni. Bardzo szybko moje obawy zostały rozwiane. Urządzenie dobrze wykrywa przeszkody, ściany, dobrze manewruje pomiędzy krzesłami i nogami stołu. Próg w kuchni również pokonany bez problemów.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Jedynym mankamentem jest moim zdaniem wjeżdżanie na gruby dywan z długim włosiem. Robot czasem miewa z tym problem, szczególnie jadąc na wprost dywanu.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Mieszkanie ok. 40 m2 jest sprzątane w ok. 30-45 minut w zależności od stopnia zabrudzenia.

Pojemnik na nieczystości też jest jak na takiego robota dość duży i wystarcza na ok. 3 sprzątania. Jego wyjęcie to naciśnięcie jednego guzika, wyrzucenie śmieci i włożenie na nowo. O zapełnionym pojemniku również poinformuje nasz odpowiedni komunikat w aplikacji.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Po skończonej pracy robot sam zjeżdża do stacji dokującej aby naładować akumulatory i być gotowym do kolejnego sprzątania.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Podsumowanie

Moim zdaniem cena iRobota Roomba w wersji 676 jest bardzo korzystna, szczególnie patrząc na efekty sprzątania urządzenia. Robot sprząta dosłownie wszędzie – pod meblami, doskonale wymiata okruszki, włosy itp.

Moim zdaniem to urządzenie pozwoli nam zaoszczędzić trochę czasu potrzebnego na odkurzanie mieszkania, który wykorzystamy chociażby dla rodziny. Sprzątanie możemy zaplanować o dowolnej porze, więc wrócimy do mieszkania już posprzątanego i nawet nie odczujemy utrudnień związanych z jeżdżących po mieszkaniu robotem.

Materiał powstał we współpracy z Partnerem.

7 komentarzy

 • Alicja

  Bardzo niezawodny <3 Mam roombę u siebie i sprawdza się bardzo dobrze, tradycyjny odkurzacz już nie jest mi potrzebny od kiedy mam ją ;)

   • Alicja

    Widać mało wiesz :) iRobot do sprzątania na mokro ma świetne roboty braava, więc jak brakuje Ci tej funkcji to warto się nimi zainteresować :)

  • Grzes

   Pytanie- kogo na co stać.
   Ten model można kupić za ok. 1 tyś złotych i z całą pewnością wystarczy na małe mieszkanie. Czy warto przepłacać kolejny 1 tyś złotych aby mieć po prostu nowszy model?

   Nie zawsze model gra kluczową rolę.

  • Grzes

   Wszystko zależy od tego jakie kto ma potrzeby. Na mniejsze mieszkanie najniższy model ze sterowaniem przez wifi jak dla mnie jest wystarczający.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.