iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach
Poradniki,  Sprzęt agd

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Pewnie wielu z Was zastanawia się dlaczego ten wpis pojawił się na blogu kulinarnym.Od razu spieszę z odpowiedzią. Uważam, że to urządzenie to świetny pomocnik dla każdej Pani domu i idealnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Zawsze podczas gotowania należy się liczyć z tym, że pojawią się okruszki na podłodze, a czas który potrzebny byłby na posprzątanie kuchni lepiej przeznaczyć na jakieś inne rzeczy.

Postanowiłem zatem przetestować dla Was iRobota Roomba w wersji 676. Myślę, że po tej recenzji będziecie mogli podjąć decyzję o jego zakupie bądź też nie.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Zaczynamy…

Kilka słów o iRobot Roomba

iRobot Roomba 676 to jeden z najnowszych modeli robotów serii 600. Jest to już wersja posiadająca możliwość sterowania robotem poprzez aplikację i wifi. Wysokość roboto to ok. 9 cm, więc zmieści się idealnie pod meblami, aby tam również dokładnie posprzątać. Ta wersja robotowa wyposażona jest w szczotki sprzątające jedna z włosiem, druga gumowa. Dodatkowo urządzenia wyposażone jest w szczotkę po prawej strony, zgarniające zanieczyszczenia do obszaru roboczego głównych szczotek.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Według producenta robot wyposażony jest w system wykrywający szczególnie duże zabrudzenia, dzięki czemu skupia on swoją większą uwagę podczas jazdy na sprzątanie miejsc szczególnie brudnych.

Roomba 676 została wyposażona w szereg czujników, które chronią robota między innymi przed spadaniem ze schodów.

Ta wersja robota sprzątającego ma w zwiększony akumulator litowo-jonowy o pojemności 1800 mAh, który umożliwia sprzątanie przez ok. 90 minut.

Pierwsze włączenie

Konfiguracja robota nie należy do trudnych -> ściągamy aplikację iRobot HOME i postępujemy zgodnie ze wskazówkami ukazanymi na ekranie naszego smartfona. Po konfiguracji robot jest gotowy do pierwszego sprzątania.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Sprzątanie – czas, jakość, dokładność

Po włączeniu w aplikacji opcji CLEAN robot zaczyna sprzątać nasze mieszkanie. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że w aplikacji iRobot HOME mamy możliwość zaprogramowania automatycznego sprzątania tzn. że nasze urządzenie ma samo sprzątać danego dnia o wyznaczonej porze np. kiedy jesteśmy w pracy.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Po włączeniu pierwszego sprzątania miałem największe obawy dotyczące tego czy robot nie zniszczy mebli poprzez niekontrolowane uderzenia, a także czy poradzi sobie z ok. 2 cm progiem w kuchni. Bardzo szybko moje obawy zostały rozwiane. Urządzenie dobrze wykrywa przeszkody, ściany, dobrze manewruje pomiędzy krzesłami i nogami stołu. Próg w kuchni również pokonany bez problemów.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Jedynym mankamentem jest moim zdaniem wjeżdżanie na gruby dywan z długim włosiem. Robot czasem miewa z tym problem, szczególnie jadąc na wprost dywanu.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Mieszkanie ok. 40 m2 jest sprzątane w ok. 30-45 minut w zależności od stopnia zabrudzenia.

Pojemnik na nieczystości też jest jak na takiego robota dość duży i wystarcza na ok. 3 sprzątania. Jego wyjęcie to naciśnięcie jednego guzika, wyrzucenie śmieci i włożenie na nowo. O zapełnionym pojemniku również poinformuje nasz odpowiedni komunikat w aplikacji.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Po skończonej pracy robot sam zjeżdża do stacji dokującej aby naładować akumulatory i być gotowym do kolejnego sprzątania.

iRobot Roomba niezawodny pomocnik w porządkach

Podsumowanie

Moim zdaniem cena iRobota Roomba w wersji 676 jest bardzo korzystna, szczególnie patrząc na efekty sprzątania urządzenia. Robot sprząta dosłownie wszędzie – pod meblami, doskonale wymiata okruszki, włosy itp.

Moim zdaniem to urządzenie pozwoli nam zaoszczędzić trochę czasu potrzebnego na odkurzanie mieszkania, który wykorzystamy chociażby dla rodziny. Sprzątanie możemy zaplanować o dowolnej porze, więc wrócimy do mieszkania już posprzątanego i nawet nie odczujemy utrudnień związanych z jeżdżących po mieszkaniu robotem.

Materiał powstał we współpracy z Partnerem.

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo
14 stycznia 2020 14:00

Mam nowszy model i korzystam. Cena jest spora, ale uważam że warto.
Oszczędność czasu.

maciek
21 stycznia 2020 15:38

chyba oddali te stare roomby do takich mini blogerów. przeciez ten model to przeżytek….

Alicja
22 stycznia 2020 10:47

Bardzo niezawodny <3 Mam roombę u siebie i sprawdza się bardzo dobrze, tradycyjny odkurzacz już nie jest mi potrzebny od kiedy mam ją ;)

Alicja
31 stycznia 2020 21:41
Odpowiedz do ...  Grzegorz

Widać mało wiesz :) iRobot do sprzątania na mokro ma świetne roboty braava, więc jak brakuje Ci tej funkcji to warto się nimi zainteresować :)