Grudzień to chyba najbardziej zwariowany okres w ciągu całego roku. Mikołajki, Święta i Sylwester to wiele okazji nie tylko do obdarowywania się prezentami ale również okazja do refleksji, zadumy i przede wszystkim czas rodzinnych spotkań. Istnieje wiele sposobów na spędzenie wspólnych chwil wystarczy czasami pójść na spacer albo wspólnie usiąść przy pysznej i gorącej kawie.

Kawa hit czy mit?

Kawa to nie tylko napój, który podnosi nam ciśnienie tętnicze, zmniejsza ryzyko cukrzycy, chroni przed rakiem, poprawia koncentrację ale również sposób na spędzenie wspólnego czasu. Każdy nawet największy smakosz kawy znajdzie coś dla siebie. W kawiarniach rodzajów kaw znajdziemy tak wiele, że często ciężko się zdecydować wyróżniamy: cappuccino, latte, flat white, mocha, espresso, americano, ristretto itp. W domu możemy stworzyć klimat i zaparzyć kawę wykorzystując różne mieszanki kaw.

Na rynku znajdziemy przede wszystkim: Lavazza Caffe Decaffeinato to mieszanka wysokiej jakości kawy espresso bez kofeiny, Lavazza Qualita Rossa to połączenie ziaren arabki i robusty czy Crema e Gusto Classico to kremowa kawa z nutą czekoladową. Wybór kawy tak naprawdę zależy od nas, niektórzy piją tylko rozpuszczalną kawę inni ziarnistą. Świeżo zmielona palona kawa nie tylko pięknie pachnie ale również świetnie smakuje. Mówią, że kawa jednoczy ludzi może faktycznie coś w tym jest, przysłowiowa kawa to często wymówka by spotkać się z przyjaciółką czy rodziną.

Święta to idealny moment by połączyć jedno i drugie. Ponadto, często na święta mamy problem z kupnem odpowiedniego prezentu, może warto podarować najbliższym kawę ziarnistą świeżo paloną. Warto spróbować świąteczną kawę z polskiej palarni kawy Etno 100% arabikę. Próbowałem i kawa ma wyjątkowy smak – jak dla mnie jest delikatna i bardzo aromatyczna. Nie wspomnę o tym, że dwutygodniowa kawa (od wypalania) ma nieziemski zapach. Już samo otwarcie opakowania sprawia, że zapach świeżo wypalanej kawy rozchodzi się po całym mieszkaniu… Koniecznie musicie jej spróbować, sprawdźcie TUTAJ.

Ceny są różne, im większa gramatura i rodzaj kawy tym cena jest wyższa. Oprócz samego smaku, kawę można też w różny sposób wykorzystać np. gdy spędzasz, dużo czasu w samochodzie, zmiel w młynku kilka ziaren kawy, włóż do woreczka i zostaw w aucie. Zapach mielonej kawy spowoduje, że nie będzie chciało Ci się spać podczas jazdy.

Ale pamiętajcie, że z ziaren kawy można wykonać przepiękne ozdoby świąteczne i nie tylko :)

Ale mamy dla Was także niespodziankę… sprawdźcie świąteczne kawy w świątecznych cenach w sklepie Konesso.

Pyszna, świeżo mielona kawa – idealny pomysł na spędzenie Świąt w gronie najbliższych