Tort to jedno z tych ciast, które najczęściej są przyrządzane na specjalne okazje. Poza samym upieczeniem biszkoptu i przełożeniem go nadzieniem, bardzo ważne jest również jego udekorowanie i odpowiednie spakowanie. W tym artykule podpowiemy, jak przygotować tort na prezent. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Po pierwsze – udekorowanie tortu

Przed wręczeniem tortu w formie prezentu, warto zadbać o to, aby był efektownie udekorowany. Najlepiej, aby wybrane ozdoby, nawiązywały tematycznie do uroczystości, z okazji której będzie on podarowany. Inne dekoracje sprawdzą się w przypadku imprezy urodzinowej, inne natomiast na przyjęcie ślubne czy to, zorganizowane z okazji wieczoru panieńskiego. Doskonałym sposobem na stworzenie efektownej dekoracji na torcie, jest skorzystanie z takich rozwiązań jak:

  • Ozdoby cukrowe,
  • Ozdoby waflowe,
  • Ozdoby czekoladowe,
  • Toppery,
  • Figurki,
  • Świeczki,
  • Balony.

Tego typu dekoracje do ciast, dostępne są w hurtowniach cukierniczych, dzięki czemu bez problemu wejdziemy w ich posiadanie. Ponadto, idealnie w roli ozdoby, sprawdzą się także posypki na tort. Na rynku znajduje się ich ogromny wybór. Niewątpliwie warto sprawdzić posypki na tort w ofercie pudercukier.pl. To hurtownia cukiernicza, która dysponuje ogromnym asortymentem rozmaitych akcesoriów do wypieków, w tym również różnorodnych dekoracji.

Po drugie – spakowanie tortu na prezent

Tort, który ma zostać wręczony w postaci prezentu, powinien być na tę okoliczność odpowiednio zapakowany.Najlepiej w tym celu wybrać specjalne pudełko na tort, które również można znaleźć w hurtowni cukierniczej. Tego typu akcesoria różnią się kształtem, kolorem, wymiarami oraz funkcjonalnościami. Dostępne są wysokie opakowania z uchwytem lub pozbawione go pudełka. Można wybierać również spośród modeli z okienkiem lub bez, a także z ozdobnymi grafikami. Wybór jest naprawdę duży, w związku z czym każdy ma możliwość znalezienia opakowania, odpowiadającego jego preferencjom i potrzebom.

Przed dokonaniem zakupu, warto dokładnie zweryfikować, czy dany model pudełka, będzie odpowiedni dla tortu, jaki planujemy umieścić w jego wnętrzu. Pamiętajmy o tym, że ciasto powinno mieć zapewnioną odpowiednią ilość miejsca. W innym wypadku może dojść do jego uszkodzenia, czego zdecydowanie każdy chciałby uniknąć. Należy również sprawdzić, czy pudełko jest solidne i właściwie ochroni tort podczas transportu.

Gdzie kupić produkty do przygotowania tortu na prezent?

Dostępność dekoracji i pudełek do tortów jest tak duża, że z łatwością można znaleźć te odpowiednie dla siebie. Miejscem, które oferuje ich ogromny wybór, jest hurtownia cukiernicza Puder Cukier. Z jej asortymentem, można zapoznać się pod adresem pudercukier.pl. Znajdują się tam ciekawe akcesoria cukiernicze, a także liczne dodatki, dzięki którym ciasta prezentują się niezwykle okazale. To niewątpliwie jedna z tych hurtowni, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym cukiernikom. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z asortymentem e-sklepu, gdyż zdecydowanie jest w czym wybierać.

Jak przygotować tort na prezent?
Jak przygotować tort na prezent?
Materiał partnera.