Test grilla z Lidla - SILVERCREST
Sprzęt agd

Grill elektryczny SILVERCREST z Lidla – czy warto?

Grill elektryczny to wygodny sposób na gotowanie potraw. Ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi grillami.

Za oknem świeci słońce, jest lato, mamy ochotę na grillowaną kiełbaskę, karkówkę, ale nie mamy gdzie go przygotować. A może balkon w bloku? Owszem, ale tylko z elektrycznym grillem. Jednak uważajcie, bo narobicie smaku swoim sąsiadom.

Potrawy z grilla są znacznie zdrowsze, aniżeli te smażone na tłuszczu i znacznie mniej kaloryczne. Tak więc elektryczny grill to idealnie urządzenie do domu.

Grill elektryczny – jaki wybrać?

  • Grill  stołowy do kuchni – jest to niewielkich rozmiarów urządzenie przeznaczone do postawienia na blacie, o niewielkiej powierzchni grillowej
  • Grill elektryczny stojący do ogrodu – jest to urządzenie o znacznie większej powierzchni grillowej, przeznaczone dla większej ilości osób. Wyposażone zazwyczaj w ruszt lub płytę grzewczą.

Przeczytaj także: Ekspres kapsułkowy – poznaj 4 powody, dla których warto go mieć

Zalety grilla elektrycznego

  • może być używane o każdej porze roku
  • bardzo szybko uzyskuje pożądaną temperaturę
  • jest bezpieczny w użytkowaniu
  • jest bardzo łatwy w czyszczeniu
  • może być używane we wnętrzu budynku lub na zewnątrz
Test grilla z Lidla - SILVERCREST
Test grilla z Lidla – SILVERCRESTTest grilla z Lidla – SILVERCREST

Cena grilla elektrycznego z Lidla jest bardzo przystępna. Można go kupić za 139 PLN. Co było dla mnie bardzo istotne przy wyborze tego typu urządzenia to moc. W sklepach znajdziemy urządzenia o mocy od 400W do 2500-3000W. Jednak im większa moc tym płyta szybciej się nagrzewa i w wyżej temperaturze są przygotowywane potrawy. A trzeba pamiętać, że im dłużej będziemy smażyli mięso tym zrobi się znacznie bardzie „gumowate”.

Grilla z Lidla ma moc 2000W i faktycznie w przeciągu 2 minut potrafi nagrzać się do maksymalnej temperatury. Na górze jest umieszczone pokrętło z regulacją temperatury i dwa wskaźniki – Power i Ready.

Test grilla z Lidla - SILVERCREST
Test grilla z Lidla – SILVERCREST

Ruszt jest wykonany z powłoki do której nie przywiera jedzenie – faktycznie smażone burgery bez problemu dało się podnieść i przewrócić na drugą stronę. Wytapiany tłuszcz będzie spływał kanalikami do pojemnika znajdującego się na dole grilla.

Sprawdź także: Ekspresy przelewowe – proste urządzenia dla początkujących kawoszy

Urządzenie po przestudzeniu możemy bardzo szybko wyczyścić przy pomocy gąbki. Ze względu na to, że do rusztu nic nie przywiera, czyszczenie jego jest niezwykle proste i szybkie.

Grill ten z całą pewnością spełnia moje oczekiwania i wbrew różnym komentarzom na temat czyszczenia tego typu sprzętów, jestem z zakupu bardzo zadowolony, bo dzięki temu posiłki staną się jeszcze bardziej urozmaicone.

Z czystem sumieniem polecam wszystkim.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Grill elektryczny opinie

Również ma w asortymencie grill elektryczny Lidl opinie na jego temat są całkiem niezłe, jak na produkt tak szeroko dostępny. Ma elegancki, nowoczesny design i nie wymaga użycia węgla drzewnego ani gazu. Ułatwia to czyszczenie i konserwację. Grill elektryczny Silvercrest również gotuje jedzenie szybciej niż tradycyjne grille i jest bardziej energooszczędny.

Grill elektryczny Lidl

Grill elektryczny Lidl przedstawia swoją propozycję tego sprzętu

Grill elektryczny to rodzaj grilla, który jest zasilany energią elektryczną zamiast gazu lub węgla drzewnego. Używa elektrycznego elementu grzejnego do gotowania żywności. Źródło ciepła nie znajduje się bezpośrednio pod potrawą i gotuje jednocześnie od góry i od dołu.

Wiele osób korzysta z nich, ponieważ są łatwiejsze w użyciu, tańsze i mniej brudzące. Mają też o wiele więcej funkcji niż grille gazowe, takie jak kontrola temperatury, timer i zdejmowane płytki ułatwiające czyszczenie. Z drugiej strony nie są tak mocne jak grille gazowe, więc musisz uważać na sposób gotowania, jeśli chcesz uniknąć rozgotowania.

Jeśli nie masz nic przeciwko ograniczeniom tego grilla elektryczny opinie ma szczególnie przychylne – być może warto go kupić do swojego domu.