W Polsce cena 1 kW prądu wynosi mniej niż 0,20 euro, natomiast na północy kontynentu jest nawet 3 razy wyższa. Ceny prądu w Polsce są niższe niż unijna średnia, jednak w stosunku do zarobków są za wysokie dla przeciętnego Kowalskiego. Z tego powodu Polacy szukają sposobów, by oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną. Jednym z nich jest korzystanie z czajnika na gaz.

Czajnik gazowy a czajnik elektryczny

Gotowanie na gazie jest tańsze nawet o 50 procent od gotowania na kuchence elektrycznej. Najwięcej zaoszczędzi się, jeśli zrezygnuje się również z korzystania z czajnika elektrycznego i będzie się gotowało wodę na kawę i herbatę w czajniku na gaz. Czajnik na kuchenkę gazową z oferty https://naczynia.olkusz.pl/czajniki/czajnik-na-gaz umożliwia ugotowanie nawet 3 litrów wody, dzięki czemu jest odpowiedni dla dużych rodzin. Single i pary mogą wybrać czajnik gazowy o pojemności do 1 litra, w którym szybko ugotuje się niewielką ilość wody na poranną kawę. W przypadku czajników elektrycznych pojemności są podobne.

Czajniki elektryczne gotują wodę szybciej niż czajniki gazowe, jednak zużywają o wiele więcej energii. Przygotowanie szklanki herbaty w czajniku elektrycznym może kosztować nawet kilkadziesiąt groszy, podczas gdy taką samą ilość cieczy zagotuje się na gazie za kilka groszy. Ponadto modele gazowe są o wiele trwalsze. Nie ma w nich grzałek, które są narażone na przepalenia, a usuwanie kamienia z dna czajnika gazowego jest proste – wystarczy użyć mieszanki octu, sody i kwasku cytrynowego, a osad zniknie bez używania środków chemicznych.

Żeliwny czajnik na gaz może być wykorzystywany jako imbryk do eleganckiego podawania herbaty. Wystarczy ustawić go na stoliku kawowym wraz z filiżankami oraz wrzucić do środka torebeczkę z liśćmi herbaty – żeliwo długo utrzymuje wysoką temperaturę i pozwala wypić kilka filiżanek gorącego naparu. Czajniki elektryczne sprawdzają się wyłącznie w czasie gotowania wody, gdyż szybko stygną, a ich wygląd jest o wiele mniej elegancki.

Naczynia w stylu retro

Czajniki gazowe z oferty https://naczynia.olkusz.pl cechują się pięknym wzornictwem w stylu retro. Naczynia są pokryte trwałymi farbami w różnych kolorach, a także ozdobione tradycyjnymi wzorami – kwiatami, grzybami, ptakami, owocami jesieni lub ponadczasowymi paseczkami. Zdobienia przywodzą na myśl dom babci, dlatego czajniki gazowe w stylu retro świetnie wpisują się w aranżacje w stylu wiejskim. Powszechnie używa się ich w pensjonatach agroturystycznych, a także w domkach letniskowych położonych z dala od zgiełku wielkiego miasta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.