Jeśli szukasz wysokiej jakości pudeł kartonowych, które będą wystarczająco wytrzymałe czy też ozdobnych opakowań z tektury falistej, jako producent opakowań kartonowych podpowiadamy, na co należy zwracać szczególną uwagę.

Opakowania z tektury falistej

Przy produkcji ozdobnych opakowań bardzo często wykorzystuje się właśnie tekturę falistą, która wbrew pozorom jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wyróżnia się ona wysoką sztywnością i mniejszą możliwością zgniecenia. Zastosowanie tektury falistej jest bardzo szerokie, min. służy do produkcji kartonów czy też teczek biurowych. Fala jest estetyczna i łatwa do modelowania, oraz oferuje różne rodzaje, rozmiary i kolory, a coraz bardziej popularne stają się kolorowe tektury faliste. Produkowane są z nich nietypowe opakowania, pudełka fasonowe czy też dekoracje. W przypadku tektury falistej znaczenie ma gęstość i rodzaj fal, który decyduje o trwałości i wytrzymałości tektury, a wybór ten uzależniony jest od tego, w jakim celu opakowanie będzie wykorzystane.

Niewątpliwie zastosowanie i różnorodność tektur falistych powoduje, że opakowania te zapewniają odpowiednie zabezpieczenie zarówno większym, masywnym, jak również delikatnym przedmiotom. Ich dużym plusem jest fakt, że dopuszczone są do bezpośredniej styczności z żywnością.

Opakowanie z kartonu

Opakowania z kartonu cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich zaletą jest to, że są bardzo lekkie, a jednocześnie trwałe, mają różne rozmiary, kształty, konfiguracje składania i formy zamykania, można je dopasować do konkretnego ładunku. Umożliwiają także dopływ powietrza dla przechowywanego towaru. Stąd ich bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzają się jako m.in. kartony do przeprowadzki, znajdą zastosowanie w gospodarstwie domowym a także w przemyśle oraz branży spożywczej.

Ich wytrzymałość sprawia, że mogą być stosowane do transportu lub magazynowania cięższych towarów. Może być to zarówno pościel, obuwie, książki lub elektronika, bez obaw o to, że coś się zniszczy. Dodatkowo, opakowania kartonowe z nadrukiem pomagają przy rozpakowywaniu przedmiotów, a dzięki temu, że karton jest lekkim materiałem – nie zwiększa znacząco masy całkowitej transportu.  Najbardziej wytrzymałe pudełka papierowe otrzymuje się z kilkuwarstwowej tektury.

Ogromną zaletą, jest fakt, że pudełka są przewiewne i lekkie, wykazuje więc właściwości wentylujące, dlatego można w nich przechowywać również żywność i delikatne towary.

Opakowania wykonane z kartonu są ekologiczne, gdyż można je ponownie i wielokrotnie wykorzystywać.

Opakowania z tektury falistej a opakowania kartonowe
Opakowania z tektury falistej a opakowania kartonowe
Materiał partnera.