W czasie świąt centrum wszystkich domowych wydarzeń staje się stół. Śniadanie wielkanocne, obiad, wspólne rozmowy nad kawą i herbatą – w te wyjątkowe dni gromadzimy się w jednym miejscu i mamy okazję po prostu nacieszyć się sobą.

Nic dziwnego, że chcemy, aby wszystko wyglądało wyjątkowo i elegancko. Przede wszystkim stół, na który patrzeć będziemy bardzo często! W tym momencie pojawia się odwieczne pytanie: jak udekorować stół na Wielkanoc?

Pierwszy krok udanej dekoracji

Najlepiej zacząć od samych podstaw, a więc od bieżników – duży wybór znajdziecie TUTAJ. Same w sobie potrafią być niezwykle stylową ozdobą stołu – tym bardziej, że dostępne są w wielu wariantach i każdy znajdzie coś, co pasuje do jego gustu.

Mogą być bieżniki bardziej stonowane, jednolite kolorystycznie, z subtelnym wzorem lub zupełnie go pozbawione. Warto jednak zdecydować się na coś bardziej wiosennego, z motywami dopasowanymi do kolorystyki Wielkiej Nocy.

Na bieżniku mogą znaleźć się abstrakcyjne pisanki, uśmiechnięte zające, puszyste kurczaczki – z taką gromadką pozytywnych postaci pod talerzami nie sposób się nie uśmiechnąć! Jest to też świetny pomysł dla osób stawiających na minimalizm: wystarczy położenie samego bieżnika, by stół wydawał się gotowy do nakrycia i przyjęcia gości.

Bieżnik
Bieżnik
Bieżnik

Bieżnik ze zdjęcia znajdziecie TUTAJ.

Dalsze przystrajanie

Kiedy mamy już udaną podstawę, możemy zastanowić się co dalej. Warto zadbać o współgranie motywów. Na przykład bieżniki z wesołymi obrazkami można uzupełnić dekoracjami wykonanymi przez… Nasze dzieci. Przecież to one znają się na dekoracjach najlepiej! Można pobawić się w artystę i podjąć wyzwanie: pokazawszy pociechom wzór z obrusa, zaproponować namalowanie na wydmuszkach czegoś, co ciekawie się do nich dopasuje.

Efekty mogą być bardzo ciekawe. W miejscu, gdzie na bieżniku pojawia się zielona trawa, zostanie postawiona wydmuszka ilustrująca kwiaty bądź zagubionego kurczaka, którego rodzina stoi kawałeczek dalej…

Warto wysilić swoją wyobraźnię i nie ograniczać się schematami. Nieodwołanym elementem każdej dekoracji stołu są także serwetki i naczynia. Można przygotować specjalne ubranka na szklanki, a w zasięgu wzroku postawić dekoracyjną rzeżuchę. Zazwyczaj nie poleca się przesady i zwraca uwagę na stonowanie dekoracji, tak, aby nie były zbyt męczące dla oczu.

Jak już jednak wspomnieliśmy, szczególnie w przypadku małych dzieci czasami warto łamać te zasady. Dla dziecięcej przyjemności – komu nie spodoba się tak starannie wykonana dekoracja z maleńkich rąk?

Partnerem wpisu jest Tekstylialand.pl

TekstyliaLand.pl