Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. W ciągu ostatnich kilku lat, zyskała na popularności kawa mrożona, zwana również „ice coffee” lub „iced coffee”.

Mimo że te dwa terminy są często używane zamiennie, to istnieje między nimi pewna różnica.

Czym jest Ice coffee?

Czym jest Ice coffee?
Czym jest Ice coffee?

„Ice coffee” to po prostu kawa podana z lodem. Można ją zrobić na dwa sposoby – przez zalanie gorącej kawy na lód lub przez przygotowanie zimnej kawy i podanie jej z lodem. W przypadku pierwszej metody, kawa jest parzona jak zwykle, a następnie podawana na zimno z kilkoma kostkami lodu.

W przypadku drugiej metody, kawa jest przygotowywana na zimno, a następnie podawana z lodem.

Czym jest Iced coffee?

Iced coffee
Iced coffee

„Iced coffee” to natomiast kawa przygotowywana w specjalny sposób, w którym zmielone ziarna kawy moczy się w zimnej wodzie przez dłuższy czas, co daje jej delikatniejszy smak i mniejszą kwasowość. Następnie, kawa zostaje podana na zimno z lodem i ewentualnie mlekiem lub syropem.

Do przygotowania tych kaw możemy wykorzystać dowolną mieszankę kawy.

Różnice między Ice coffee, a Iced coffee

Można powiedzieć, że „ice coffee” to zwykła kawa podana na zimno, podczas gdy „iced coffee” to kawa przygotowana specjalną metodą, aby uzyskać bardziej wyrafinowany smak i aromat.

Warto również zauważyć, że „iced coffee” często zawiera mniej kofeiny niż tradycyjna kawa, ponieważ proces parzenia w zimnej wodzie powoli wyciąga z niej kofeinę. Dlatego, jeśli szukasz mocniejszego napoju, warto zdecydować się na „ice coffee” lub dodać ekstra strzał espresso do „iced coffee”.

Podsumowując, mimo że terminy „ice coffee” i „iced coffee” są często używane zamiennie, to istnieje między nimi subtelna różnica. „Ice coffee” to po prostu kawa podana z lodem, podczas gdy „iced coffee” to kawa przygotowana specjalną metodą, która daje bardziej wyrafinowany smak i aromat. Warto spróbować obu, aby wybrać swoją ulubioną wersję.