Zioła szwedzkie to interesująca mieszanka roślin, która cieszy dużą popularnością na całym świecie. Są one doceniane przez miłośników ziołolecznictwa i zdrowego trybu życia. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ta interesująca mieszaka ziół.

Czym są zioła szwedzkie?

Omawiana mieszanka ziół została skomponowana w XVII wieku przez szwedzkiego lekarza Klausa Samsta. Swoją olbrzymią popularność zawdzięczają zielarce Marii Treben, która w drugiej połowie XX wieku rozpropagowała ich prozdrowotne właściwości. Omawiana mieszanka składa się z 11 ziół wymieszanych w odpowiednich proporcjach. Są to: aloes, senes, mirra, szafran, korzeń arcydzięgla, kamfora, kurkuma, dziewięćsił, korzeń rabarbaru, teriak oraz manna. Takie połączenie zapewnia interesujący smak, który wykorzystuje się do produkcji nalewek.

Właściwości prozdrowotne ziół szwedzkich

Zioła zawarte w opisywanej mieszance mają bardzo pozytywny wpływ na ludzki organizm. Ich umiejętne połączenie wzmacnia ich działanie i prozdrowotne właściwości.

  • Goryczka pomaga przy braku apetytu, zaburzeniach trawienia, działa wzmacniająco na organizm.Arcydzięgiel pobudza czynności wydzielnicze organizmu, zwiększa wydzielanie soków trawiennych, śliny, moczu i potu. Dzięki zawartości olejku eterycznego działa rozgrzewająco (przez drażnienie i powodowanie przekrwienia skóry) i nieznacznie przeciwbólowo. Olejek jest wykorzystywany do nacierania.
  • Myrra (comniphora mukul) pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu.
  • Korzeń mniszka zawiera substancje czynne działające silnie żółciotwórczo oraz żółciopędnie. Ma działanie rekonwalescencyjne dla wątroby, pomaga w zachowaniu prawidłowego funkcjonowania dróg moczowych.
  • Owoc orzecha włoskiego wspomaga działanie jelit, ponadto jest antyoksydantem i wspomaga kontrolę metabolizmu lipidów.
  • Dziewanna wspomaga trawienie oraz działanie nerek i pęcherza.
  • Pomarańcza gorzka wspomaga trawienie, wspomaga przyswajanie składników pokarmowych, wspiera utrzymanie prawidłowej masy ciała, wspomaga metabolizm lipidów i węglowodanów.
  • Imbir ułatwia trawienie. Olejek zawarty w kłączu imbiru pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego, działa żółciopędnie i rozkurczowo, likwiduje wzdęcia, wzmaga apetyt.
  • Cynamonowiec wonny pobudza apetyt, zapobiega wzdęciom, przyspiesza trawienie, ponadto jest antyoksydantem i wspomaga metabolizm glukozy.
  • Kardamon działa wzmacniająco na żołądek, poprawia trawienie, pobudza apetyt i wspomaga wchłanianie pokarmów, likwiduje wzdęcia.
Właściwości prozdrowotne ziół szwedzkich
Właściwości prozdrowotne ziół szwedzkich

Zioła szwedzkie – zastosowanie

Jak widać lista prozdrowotnych właściwości ziół szwedzkich jest bardzo długa. Można je stosować na wiele sposób, ale najpopularniejszym z nich jest ich przyjmowanie w postaci nalewki. Taki trunek można przyrządzić samemu lub kupić gotowy produkt dostępny aptekach. Tego rodzaju nalewka jest smaczna i może być wykorzystywana przez kilka lat. Należy pamiętać o odpowiednim dawkowaniu opisywanego lekarstwa. Nie powinno się spożywać więcej niż trzy łyżki nalewki dziennie.

Należy pamiętać, że jest to napój na bazie alkoholu i nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Innym popularnym sposobem wykorzystania ziół szwedzkich są inhalacje. Takie rozwiązanie gwarantuje działanie uspokajające, poprawia koncentracje i skutecznie redukuje stres życia codziennego. Wiele osób używa omawianą mieszankę do okładów, które wpływają na poprawę stanu skóry. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do stosowania ziół szwedzkich warto skonsultować się z lekarzem.

Podsumowując, zioła szwedzkie to niedrogie panaceum na wiele chorób i dolegliwości. Nalewka – Zioła Szwedzkie Langsteiner stworzona na bazie omawianej mieszanki starcza na długi czas i systematycznie stosowana gwarantuje pozytywny wpływ na organizm. Osoby niezdecydowane zachęcamy do skorzystania z prozdrowotnych właściwości zawartych w ziołach szwedzkich.

Zioła szwedzkie - zastosowanie
Zioła szwedzkie – zastosowanie

Pełną ofertę znajdziecie TUTAJ w sklepie! Oczywiście kupując większe opakowanie, znacznie bardziej się to opłaca.

Materiał stworzony we współpracy z Partnerem.