• Domowa zupa ogórkowa
    Zupy

    Zupa ogórkowa

    Pyszna, domowa zupa ogórkowa z kiszonych ogórków przygotowana na wywarze wołowo- drobiowym z ziemniakami, marchewką, pietruszką. Zupa ogórkowa podana z odrobiną kwaśnej, gęstej śmietany. Tę zupę możecie przygotować…

Zupa ogórkowa

Każdy dom ma swój przepis na kiszone ogórki, ale zawsze muszą pachnieć koprem i chrzanem, wtedy są najsmaczniejsze. Zupa ogórkowa to dwa bardzo ważne elementy oraz dodatki, które dodają wyjątkowego smaku. Pierwszym elementem jest bulion. Bulion na zupę ogórkową może być warzywny lub mięsno-warzywny, to zależy wyłącznie od Twoich upodobań. Wyjątkowym przepisem jest zupa ogórkowa na żeberkach, które później możesz zastosować jako mięsny dodatek do samej zupy. Drugim, ważnym elementem zupy są ogórki oraz sok z kiszonych ogórków.

Ogórki należy zetrzeć na tarce o małych lub średnich oczkach i można je również zblanszować. Pamiętaj, aby wybierać ogórki, które mają już swój kwaśny smak i nie są puste w środku. Spróbuj również soku z kiszonych ogórków, bo może być bardzo, średnio lub lekko kwaśny. W zależności, jak mocny smak zupy chcesz uzyskać, możesz wybrać ilość dodanego soku do wywaru.

Zupa z ogórków

Ostatni element to dodatki do zupy ogórkowej. Najbardziej popularne to zupa ogórkowa z ziemniakami pokrojonymi w kostkę lub zupa ogórkowa z ryżem. W przypadku tej drugiej opcji ważne jest ugotowanie ryżu osobno i dodanie na talerz przed wlaniem zupy. Wtedy ryż będzie nadal al dente, a zupa nie zrobi się nienaturalnie gęsta. Zupa ogórkowa z makaronem to mniej popularna wersja, ale również praktykuje się ją w restauracjach i domach. Możesz wybrać makaron płatki, świderki lub standardową wersję makaronu.

Zupa ogórkowa to jedna z najkwaśniejszych zup wśród polskich potraw. Idealna na jesień, kiedy mamy spiżarnie wypełnione przetworami, w tym kiszonymi ogórkami. Zupa ogórkowa kcal porcja zupy ogórkowej na wywarze mięsno-warzywnym, z dodatkiem ziemniaków i śmietany to około 158 kalorii.