• Zupa pho
    Zupy

    Zupa pho

    Prawdopodobnie najpopularniejsze danie kuchni wietnamskiej – zupa pho. Niezwykle esencjonalny bulion o wyrazistym, mięsno-korzennym smaku zachwyci nawet najbardziej wymagających smakoszy. Sprawdź: Błyskawiczne Pad Thai z kurczakiem Składniki (4 duże…

Zupa pho

Zupa pho najpopularniejsza zupa pochodząca z egzotycznego, leżącego w dalekich Indochinach Wietnamu. W oddalonej od Wietnamu w Polsce króluje zupa pho na rosole. Ze względu na popularność rosołu taka zupa wietnamska jest łatwiejsza do przygotowania, niż według tradycyjnego wietnamskiego przepis na zupę pho. Choć klasyczna zupa wietnamska jest dość podobna do polskiego rosołu. Zastanawiając się, jak zrobić zupę pho, nie ma się czego bać. Jest to danie o bardzo prostym przepisie.

Zupa pho przepisy

Przygotować je mogą nawet zupełni kulinarni nowicjusze! Warto jednak pamiętać, że większość przepis na zupę pho uczy przygotowania wersji pikantnej. Oczywiście osoby nie gustujące w ostrych potrawach lub niemogące ich spożywać z przyczyn zdrowotnych powinny znaleźć przepis na zupę pho, który nie będzie ostry. Ta zupa wietnamska występuje także w wersji bezmięsnej, stuprocentowo warzywnej, dzięki czemu delektować się nią mogą także wegeterianie czy weganie.

Zupa pho na kościach to inna wersja, można przygotować ją nie tylko z drobiu, lecz także z takich często spotykanych rodzajów mięs takich wołowina czy wieprzowina. Bez względu na wybrany przpis na zupę pho, ta słynna zupa wietnamska będzie doskonałym wyborem!