• Zupa chińska z kurczakiem
    Zupy

    Zupa chińska z kurczakiem

    Zupa chińska z kurczakiem to przepis na rozgrzewającą zupą w stylu orientalnym. Można ją przygotować na dwa sposoby – jednym z nich jest wersja z kurczakiem, drugim wersja…

Zupa chińska

Danie numer jeden wśród studentów, znienawidzona przez wszystkie mamy i dietetyków – zupa chińska. Przygotowywuje się ją ekspressowo. wystarczy wysypać zawartość torebki na talerz i zalać ją gorącym wrzątkiem. Zupa z makaronem chińskim jest również dostępna w wersji z plastikowym kubkiem – tak aby nie dokłądać sobie mycia naczyń na głowę. jest to zupa orientalna. Do wyboru konsument ma kilka różnych wersji smakowych od typowo chińskich i ostrych (kurczak na ostro, kurczak teriyaki) po polskie smakołyki (pomidorowa, barszcz czerwony, rosół z kury czy żurek).

Ciężko spotkać osobę, która nigdy w życiu nie spróbowała chociaż jak smakuje zupa z makaronem chińskim. Lekarze ostrzegają, że chiński makaron z torebki jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Nie rozkłada się w żołądku.

Zupa chińska z kurczakiem

Dietety biją na alarm o tym jak szkodliwy jest proszek z którego sporządzamy bulion do zupy chińskiej to popularność tego dania wcale nie spada, a wręcz przeciwnie ciągle rośnie. I choć każdy z nas przed zjedzeniem tego ekspressowego dania ma obraz charakterystcznej kwadratowej paczuszki z pokręconym makaronem. To nadal nas to nie zniechęca. W sieci można nawet spotkac przepis na sałatkę wykonaną własnie z tego makaronu. Chińska zupa jeszcze bardzo długo nie zniknie z naszego menu. Wszak każdy z nas obecnie narzeka na brak czasu.

Więc oprócz dań z thermomixa nadal będziemy przygotowywać chińskie przysmaki z torebki.