• Tiramisu w pucharkach
    Desery

    Tiramisu w pucharkach

    Tiramisu w pucharkach to puszysty, lekki deser we włoskim stylu. Tym razem podamy go w pucharkach, a nie klasycznej formie. Jest tak samo dobry, ale oryginalnie podany. Oczywiście…

Tiramisu w pucharkach

Niemal każdy uwielbia desery, a szczególnie te z kremem i kakao. Jednym z ulubionych deserów Polaków jest tiramisu. Słodkie danie, którego podstawą jest wyśmienity krem, biszkopty nasączone alkoholem oraz kakao. Tiramisu w pucharkach to ciasto pochodzące z Włoch.

Deser tiramisu

Jeśli zdecydujesz się zrobić samodzielnie słodkie ciasto, to najlepiej podawać je w szklanych, przezroczystych naczyniach, aby goście widzieli każdą warstwę. Desery tiramisu w pucharkach wyglądają świetnie i apetycznie, a tak samo smakują. Pucharki mogą być kolorowe, ale ważne, aby pozostały transparentne. Jeśli spodziewamy się gości, a akurat w domu nie ma pucharków, to można podać tiramisu w szklance. Efekt będzie nieco mniej spektakularny, ale deser tiramisu powinien nadal świetnie smakować.

Tiramisu w pucharku

Deser tiramisu w pucharkach można łatwo przyrządzić samodzielnie w domu. Wtedy mamy wpływ na jakość użytych składników oraz ostateczny smak ciasta. Jednak są sytuacje, kiedy nie ma czasu na przygotowanie tiramisu w pucharku, wtedy warto wybrać się do cukierni i kupić włoski przysmak.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę czy biszkopty są nasączone alkoholem oraz jakiej jakości jest kakao, którym posypany powinien być deser.