śniadanie idealne
Śniadania,  Poradniki

Śniadanie idealne: szybkie przygotowanie, długie celebrowanie.

Bardzo wiele osób popełnia jeden podstawowy błąd – nie jada śniadań. Najczęściej jest to spowodowane brakiem czasu.

Niestety większość z nas istotnie cierpi obecnie na chroniczny brak czasu. Dzieje się tak głównie dlatego, że ciągle się spieszymy i borykamy z nadmiarem codziennych obowiązków.

Naucz się umiejętnie zarządzać czasem!

Wszystko to, co wyżej napisane, jest prawdą – a przynajmniej większość z nas tego się trzyma. Wygodna wymówka. Czas nie jest z gumy, to fakt, ale nie oznacza to wcale, że nie można go wygospodarować więcej. Wystarczy tylko dokładnie i uczciwie przyjrzeć się naszemu planowi dnia. Na pewno szybko dostrzeżemy, że można coś zmienić i dzięki temu zyskać chwilę wytchnienia. Warto spróbować, bo nic to nie kosztuje, a możemy doprawdy wiele zyskać!

Poranki bywają przykre, zwłaszcza jeśli musimy wstawać bardzo wcześnie. Cierpniemy wówczas na dźwięk budzika i marzymy o choćby 10 dodatkowych minutach w błogiej krainie snów. Ale owe dodatkowe 10 minut snu przecież niewiele da, za to przyda się bez wątpienia w czasie porannych czynności dokonywanych przed wyjściem z domu.

Warto wstać z łóżka nieco wcześniej niż zwykle, wziąć dłuższy, ożywczy prysznic i w międzyczasie posłuchać ulubionej muzyki. Kiedy już trochę się rozbudzimy, czas na śniadanie – obowiązkowo!

Traktuj śniadanie jak przyjemność i pretekst do chwili relaksu

Traktowanie śniadania w kategoriach „muszę zjeść, bo wszyscy mówią, że tak trzeba” nie jest dobrym pomysłem, bo jakiekolwiek nakazy z pewnością nie nastrajają pozytywnie. Warto natomiast pomyśleć o korzyściach płynących z jedzenia śniadania. Przede wszystkim jest to czas, kiedy jeszcze przez chwilę możemy się zrelaksować – pobyć z bliskimi, których zapewne nie zobaczymy przez najbliższe godziny, poczytać gazetę czy dobrą książkę.

Szybkie przygotowanie – długie celebrowanie

Samo przygotowanie śniadania to czynność, która wiele osób przeraża. Czy nie dlatego właśnie tak często z niego rezygnujemy? Tymczasem posiłek ten można przygotować bardzo szybko, a następnie dłużej cieszyć się odpoczynkiem przy jego spożywaniu. Jak to zrobić? Odpowiedź jest tylko jedna – Nutella!

Nutella to „śniadaniowy ekspert” – z jej pomocą można stworzyć wiele nie tylko smacznych, ale bardzo efektownie prezentujących się dań. A jak wiadomo, sam wygląd posiłku, jeśli jest kuszący i ciekawy, także zachęca do jego skosztowania

Nawet standardowa kromka chleba może stać się małym dziełem sztuki, jeśli tylko użyjemy Nutelli i odrobiny wyobraźni. Na ową kromkę posmarowaną pysznym kremem z orzechów laskowych i kakao możemy położyć różnego rodzaju owoce – banany, truskawki, borówki i wiele innych. Przygotowanie takiego kolorowego posiłku nie zajmie więcej niż kilka minut!

Nutella doskonale komponuje się zarówno z naleśnikami, jak i goframi. Przygotowanie ciasta na kilka gofrów/naleśników nie zajmuje wiele czasu, a ciepły posiłek przed wyjściem z domu będzie prawdziwą rozkoszą dla podniebienia. I tutaj można użyć do dekoracji owoców. Jeśli lubimy słodkie poranki, dodatkowo możemy sięgnąć po bitą śmietanę!

Inną ciekawą propozycją na przygotowanie szybkiego śniadania jest koktajl. Niezależnie od tego czy do jego przygotowania użyjemy mleka, jogurtu czy kefiru naturalnego, możemy dorzucić w zasadzie dowolne owoce i 1-2 łyżki Nutelli dla podkreślenia wyjątkowego smaku. Wszystkie składniki wrzucamy do blendera i łączymy. W szczególnie upalne poranki, gdy potrzebujemy szybkiego orzeźwienia, możemy do takiego koktajlu dodać pokruszony lód. Przygotowanie koktajlu nie zajmie więcej niż 5 minut, za to możemy delektować się nim o wiele dłużej!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze