Jak wybrać odzież gastronomiczną, by była wygodna i funkcjonalna?
Różności

Jak wybrać odzież gastronomiczną, by była wygodna i funkcjonalna?

Praca w gastronomii związana jest z ciągłym ruchem. Kelner, podając zamówione dania do stolika, może w ciągu dnia pokonać nawet kilka kilometrów! Praca kucharza z kolei wiąże się z ciągłym staniem bądź chodzeniem, a dodatkowo nieustannym krojeniem, rozdrabnianiem, mieszaniem, przenoszeniem i przekładaniem produktów. Dlatego pracownicy gastronomii powinni mieć wygodną, funkcjonalną odzież, która nie będzie im utrudniać wykonywania obowiązków. Czym kierować się przy wyborze tego typu stroju roboczego? Odpowiadamy w artykule.

Plamoodporna odzież gastronomiczna

Przede wszystkim odzież gastronomiczna, ze względu na kontakt z żywnością, powinna być odporna na zabrudzenia. Fartuchy kucharskie i pozostałe elementy garderoby dla pracowników gastronomii są pokryte specjalną warstwą ochronną. Chroni ona przed wnikaniem brudu, również tłustych plam. Kucharze na co dzień używają oleju, barwników spożywczych i przypraw o intensywnych kolorach. Dzięki specjalnym ubraniom przeznaczonym do pracy w kuchni, plamy z kurkumy nie będą problemem.

Ważne jest również to, aby odzież gastronomiczna była wykonana z wysokiej jakości materiałów, które łatwo się pierze. Co więcej, wielokrotne pranie (nawet w wysokiej temperaturze) nie powinno mieć wpływu na wygląd tkanin. Ubrania mają prezentować się nienagannie, szybko schnąć i być łatwe do prasowania. Dobrym wyborem będą ubrania wykonane z mieszanki bawełny i innych naturalnych tkanin.

Wytrzymałość ubrań dla kucharzy i kelnerów

Wybierając odzież gastronomiczną, należy również zwrócić uwagę na jej wytrzymałość. Najlepiej, jeśli ubranie jest wykonane z materiałów o wysokiej gramaturze. Wtedy jest nie tylko odporne na uszkodzenia, ale również stanowi skuteczną ochronę przed skaleczeniem bądź poparzeniem.

Każdy, kto pracuje w kuchni, wie, jak łatwo jest tutaj o wypadek. Wystarczy chwila nieuwagi, aby strącić garnek z rozgrzaną oliwą. Wytrzymałe spodnie kucharskie to podstawa!

Odzież gastronomiczna z oddychających materiałów

Komfort w trakcie pracy – zwłaszcza tak wymagającej – ma ogromne znaczenie. Z tego względu odzież gastronomiczna musi być nie tylko odporna na zabrudzenia i wytrzymała, ale również wykonana z oddychających materiałów. Takie materiały zapewnią cyrkulację powietrza i pozwolą skórze oddychać.

Warto również zwrócić uwagę, aby ubrania były dopasowane do sylwetki, ale nie obcisłe. Dobrze, jeśli będą luźne i przewiewne. Wygodne ubrania przekładają się na komfort pracy, a ten z kolei pomaga w bezpiecznym wykonywaniu zadań w kuchni.  

Schludny, estetyczny wygląd

Nie można zapomnieć o tym, że odzież gastronomiczna powinna mieć ładny, schludny wygląd. Nie tylko kelnerzy, ale również kucharze mogą mieć bezpośredni kontakt z gośćmi. Dlatego muszą prezentować się nienagannie. Profesjonalna odzież pomoże również w utrzymaniu spójności dresscode’u i poprawi rozpoznawalności marki.

Warto o tym pamiętać i zadbać o wysokiej jakości stroje gastronomiczne, które Twoi pracownicy będą nosić z przyjemnością.

Jak wybrać odzież gastronomiczną, by była wygodna i funkcjonalna?
Jak wybrać odzież gastronomiczną, by była wygodna i funkcjonalna?
Materiał partnera.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze