Prowadzisz restaurację lub kawiarnię? A może zajmujesz się sprzedażą produktów spożywczych i brakuje ci zdjęć, które przyciągną potencjalnych klientów? Pomyśl o fotografii kulinarnej. To prosty sposób, by przedstawić swoje usługi w zachęcający sposób. Kiedy warto skorzystać z profesjonalnego fotografa kulinarnego?

Zdjęcia kulinarne do restauracji i kawiarni

Pojęcie fotografii kulinarnej jest bardzo szerokie i obejmuje tak naprawdę więcej branż niż myślisz. Wśród nich jest oczywiście gastronomia. Masz swoją kawiarnię lub restaurację? Więc wiesz już jak ważne jest zaprezentowanie dań w taki sposób, by klienci ulegli pokusie i je zamówili. Fotografia kulinarna to np. zdjęcia jedzenia do menu zarówno tego tradycyjnego (drukowanego), jak i na stronę internetową. Klienci często wybierają dania „oczami”, a dobrze wykonane fotografie pobudzą kubki smakowe i przekonają do zamówienia konkretnej pozycji z karty.

Same dania to jednak nie wszystko. Możesz też zlecić wykonanie zdjęć restauracji. Wyróżnij się na tle konkurencji i pokaż klientom, dlaczego warto przyjść akurat do ciebie. Przytulne wnętrza, nienagannie nakryte stoliki, doskonała obsługa – to wszystko można uwiecznić na fotografiach i zaprezentować swój biznes w sieci.

Fotografia kulinarna w reklamach i marketingu

Prowadzisz specjalistyczny sklep spożywczy i chcesz pokazać swoje produkty w najlepszy sposób? A może chcesz przygotować nowe zdjęcia na opakowania żywności? W tym również pomoże ci fotograf kulinarny. Zdjęcia jedzenia sprawdzają się nie tylko w Internecie czy w menu, ale też w bardziej tradycyjnych formach. Opakowania, gazetki produktowe, billboardy, reklamy w magazynach lub w innych materiałach drukowanych – tu potrzebne są zdjęcia wykonane przez profesjonalistów. Dodatkowo fotografie żywności mogą być też sprzedawane do banków zdjęć, co może być dodatkowym zarobkiem dla fotografów, ale i formą reklamy własnych usług.

Fotografia kulinarna - kiedy zlecić profesjonalne zdjęcia kulinarne?
Fotografia kulinarna – kiedy zlecić profesjonalne zdjęcia kulinarne?

Zdjęcia potraw jako ilustracja przepisów

Uwielbiasz gotować, jesteś blogerem kulinarnym, ale nie potrafisz robić zdjęć? Prowadzisz firmę cateringową i chcesz zachęcić klientów do zamówienia swoich dań? A może jesteś kucharzem i chcesz wydać własną książkę z przepisami? W tych przypadkach także najlepiej zlecić wykonanie takich zdjęć fotografowi kulinarnemu. Dlaczego? Bo zna się na tym najlepiej.

Fotograf ma już wiedzę dotyczącą np. kompozycji, odpowiedniego oświetlenia produktów, zajmuje się też stylizacją jedzenia i ma świadomość jak pokazać je w najlepszy sposób. Profesjonalne zdjęcia żywności przyciągną klientów, zadziałają na emocje, zachęcą do kupienia produktu lub wypróbowania polecanego dania. Pobudzą kubki smakowe i sprawią, że osoba, która patrzy na zdjęcie, nie będzie mogła oderwać od niego wzroku. Fotografia kulinarna to doskonałe uzupełnienie marketingu i sposób na to, by w konkretnych branżach po prostu lepiej sprzedawać produkty.