Gotowanie, sprzątanie, pranie – to tylko niektóre obowiązki domowe, jakie wykonujemy na co dzień. Choć dla niektórych są one sposobem na relaks, większości nie kojarzą się pozytywnie. Na szczęście dzisiaj mamy do dyspozycji wiele sprzętów, dzięki którym domowe porządki i obowiązki stają się znacznie przyjaźniejsze. Bez jakich produktów trudno by mi było obejść się na co dzień?

Jak utrzymać czystość każdego dnia?

Okruszki pieczywa, kurz czy innego rodzaju zabrudzenia gromadzą się przede wszystkim w trudno dostępnych, zaciemnionych miejscach. Dlatego też dobrze pozbywać się ich regularnie, przy pomocy odpowiednich narzędzi. Nasze babcie miały do dyspozycji jedynie miotłę, którą sprzątanie jest nie tylko czasochłonne, ale i niewygodne. Dla mniej doskonałym wyborem są odkurzacza Xiaomi – proste w obsłudze, bardzo intuicyjne, poradzą sobie z niemal każdym zabrudzeniem.

Ciekawym rozwiązaniem są odkurzacze automatyczne, których można używać nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Dla osób z niższym budżetem dobrym wyborem będzie odkurzacz ręczny z filtrami HEPA.

Przyjazne gotowanie

Przygotowywanie posiłków to codzienny obowiązek, z którym trudno walczyć. Gotowe dania, choć dobre od czasu do czasu, na dłuższą metę nie zdają egzaminu. Dlatego też dobrze jest wyposażyć się w piekarnik, dzięki któremu przygotowanie obiadu, kolacji czy nawet deseru nie będzie większym problemem. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest energooszczędny piekarnik elektryczny. Dla wielbicieli gotowania doskonałym wyborem będzie piekarnik z funkcją DualCook, dzięki której jednocześnie można przygotowywać dwie różne potrawy. Ci zaś, którzy gotują jedynie z obowiązku, mogą z pomocą dobrego piekarnika stworzyć smaczne dania „jednogarnkowe”, a właściwie jednonaczyniowe. Konieczność posiadania naczynia żaroodpornego w miejscu kilku garnków to jedna z głównych zalet piekarnika.

Smaczna kawa o każdej porze dnia

Ekspresy do kawy
Ekspresy do kawy

Wielbiciele kawy z pewnością zgodzą się, że w domu nie może zabraknąć dobrej jakości ekspresu. Za jego pomocą przygotowuję kawę o poranku, a także po południu, gdy marzy mi się chwila relaksu. Obecnie ekspres do kawy można kupić w różnych odmianach – bardzo popularne są ekspresy kapsułkowe, dzięki którym można przygotować kawy smakowe. Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób, które lubią pobudzić się kawą, lecz niekoniecznie akceptują jej specyficzny smak. Ci zaś, którzy cenią sobie aromat kawy i jej gorycz, mogą zdecydować się na ekspres kolbowy bądź automatyczny, koniecznie z odpowiednim młynkiem. Z ich pomocą można przygotować niezwykle aromatyczną i smaczną kawę. Warto pamiętać, że kawa z ekspresu jest o wiele zdrowsza od rozpuszczalnej czy sypanej.

Jak prać wydajnie i oszczędnie?

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner
Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner

W żadnym domu nie powinno zabraknąć pralki, dzięki której można pozbyć się nawet największych zabrudzeń z ubrań. Pralka, odkąd pojawiła się na rynku (a było to wiele lat temu), nie przestaje cieszyć się popularnością. Dzięki niej pranie odzieży jest niezwykle proste – wystarczy tylko odpowiednio ją posortować i umieścić w pralce, dodać detergent (opcjonalnie także płyn do płukania tkanin) i po około godzinie pranie gotowe! Nowoczesne pralki posiadają różnego typu programy, na przykład dla alergików czy wyjątkowo delikatnych tkanin. Dzięki nim można nie tylko często nosić ulubioną odzież, ale i odpowiednio o nią zadbać. Rodziny z dziećmi powinny zdecydować się na pojemne pralki, głównie ze względu na to, iż w ich domach pralka najczęściej uruchamiana jest każdego dnia, ze względu na ogromne wręcz ilości prania.