Tort czekoladowy

Tort czekoladowy jest najczęściej wykonywanym tortem na różnego rodzaju okazje. Dzieje się tak z prostej przyczyny – wszyscy kochają czekoladę.  Przepis na tort czekoladowy można znaleźć chyba na każdej internetowej stronie poświęconej wypiekom. Jednak najlepiej poszukać w starych książkach kucharskich.

Osoby, które zajmują się robieniem tortów robią taki tort czekoladowy z kremem z prawdziwej belgijskiej czekolady. Wykonanie takiego tortu jest czasochłonne a co za tym idzie koszt nie jest mały.

Tort czekoladowy z kremem śmietankowym

Bardzo dobry jest tort czekoladowy z kremem śmietankowym, który nadaje mu lekkości i sprawie, że ostatecznie słodycz czekolady jest doskonale zbalansowana. Każdy kto kocha czekoladę wie, że tort czekoladowy urodziny uczyni pyszną ucztą a wykonany z dobrych składników zapadnie gościom na długo w pamięci. Torty z czekoladą można wzbogacać różnymi dodatkami owocowymi, kremem z alkoholem czy chociażby różnymi rodzajami czekolad – ciemną, białą, gorzką, mleczną. Można też dodać chrupkę z karmelu czy bezę.

W zasadzie taki tort daje duże pole do popisu i od wyobraźni cukiernika zależy co dobrego wyczaruje. Tak czy inaczej chyba nie ma osoby, która choć raz nie zajadałaby się tortem z czekoladą, nawet jeśli na co dzień nie jada tej słodyczy. Dobrze dobrane i zbalansowane smaki potrafią zdziałać cuda na podniebieniu.