• Ucierane ciasto ze śliwkami
    Desery

    Ucierane ciasto ze śliwkami

    Cudownie pyszne, wilgotne i bardzo soczyste ucierane ciasto ze śliwkami to przepis, który jesienią powinien zagościć praktycznie w każdym domu. To błyskawiczne ciasto, z przygotowaniem którego powinien sobie…

Ciasto ucierane ze śliwkami

Obecnie jest sezon na śliwki, co oznacza, że wiele osób chciałoby wykorzystać owoce w najlepszy ze sposobów. Nic więc dziwnego, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko dżemy, kompoty, ale i ciasta, którymi można poczęstować gości, czy swoich bliskich. Wiadomo, że szybkie ciasto ucierane z owocami  to świetne rozwiązanie, ponieważ wystarczy wykonać klasyczną tartą, a na niej ułożyć owoce, z których wcześniej wyjmuje sie pestki.

Przede wszystkim takie połówki śliwek muszą być ułożone bardzo gęsto, by mogły stworzyć swoistą warstwę.

Ciasto ze śliwkami

W ostatnim czasie właśnie ciasto ucierane cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ z jednej strony bardzo łatwo jest je wykonać. Z drugiej warstwę owoców można ułożyć z takich, które mamy aktualnie pod ręką. Oznacza to, że na początku może być ciasto z truskawkami, a następnie  ciasto ze śliwkami. Wiadomo, że uwielbiamy przeróżnego rodzaju ciasta, dlatego jeśli ktoś czuje się na siłach, to samodzielnie także może takie wykonać. Od czasu do czasu można zobaczyć w Internecie, że pojawiają się całkowicie nowe przepisy na ucierane ciasto ze śliwkami.

Jednak prawdą jest, że jest to kwestia indywidualna, zarówno jeśli chodzi o spód ciasta, jak i również to, jakiego typu owoce zostaną do tego wykorzystane. Wiele osób dbających o swoją linię, decyduje się także na użycie między innymi dyni, czy warzyw, by tarta była maksymalnie sycąca, a jednocześnie by można było spożyć mniej kalorii. Podobnie kwestia słodzenia, którą nie każdy stosuje.