Sałatka z szynką

Ciekawą propozycją smakową, którą możemy zaserwować jako przystawkę lub przekąskę na naszym stole jest sałatka z szynką i ananasem. Kompozycja wędliny z owocem łagodzi i urozmaica smak dań mięsnych. Powstaje w ten sposób sałatka na słodko, w której odmienne składniki wzajemnie podkreślają wyrazisty smak innych.

Sałatka z szynką i ananasem

Do takiej sałatki możemy dobrać różne składniki smakowe. Bazą warzywną będzie zazwyczaj sałata, np. pekińska, rzodkiewka oraz kukurydza. W innej wersji możemy zastosować np. seler i gotowane jajko jako podstawę dania. Każda sałatka z ananasem może również być ubogacona ulubionym serem. Według uznania zastosujemy do niej zarówno ananasy z puszki, jak i świeże. Kluczowym składnikiem potrawy jest wyrazisty dodatek w postaci majonezu, jogurtu naturalnego lub innego sosu sałatkowego. Sałatka z szynką może być podawana w wersji mix, która powstaje poprzez wymieszanie poszczególnych składników. Warto wówczas przed spożyciem schłodzić ją w lodówce.

Można też oddzielnie ułożyć obok siebie różne jej komponenty. Estetykę dania podkreśli ułożenie pietruszki na wierzchu produktu. Polecam Wam naszą pyszną sałatkę z szynką i jajkiem.