• Domowe kluski leniwe
    Inne

    Domowe kluski leniwe

    Kluski leniwe to moje smaki z dzieciństwa. Pamiętam, jak bardzo często w piątki były podawane na szkolnej stołówce, podane z tartą bułką i cukrem. Pycha! Tym razem jednak…

Kluski leniwe

Pierogi leniwe doskonale komponują się ze śmietaną, owocami czy słodkimi sosami. Możemy polać je również zasmażką wykonaną z użyciem masła. W innej ananżacji stanowią składnik dań obiadowych. Możemy podać je np. z sosem i ulubionymi warzywami. Leniwe kluski smakują wyśmienicie z dodatkiem orzechów czy bakali. Mamy zatem z ich udziałem szerokie pole do aranżacji ciekawych i rozmaitych dań.

Przepisy kluski leniwe

Każdy zazwyczaj ma swój sprawdzony przepis na leniwe. Bardzo często używamy do ich przygotowania zaledwie kilku składników. Wykonanie klusków wymaga nieco czasu i cierpliwości. Są one bowiem dość delikatnej konsystencji i wymagają uważnego pilnowania podczas gotowania. Najczęściej przygotowujemy kluski leniwe z białym serem, który powinien być odpowiednio dobrany do tego dania. Nie każdy biały ser będzie nadawał się do wykonania potrawy.

Kluski leniwe z serem są bardzo smacznym ubogaceniem naszej diety. Choć potrawa jest nieco pracochłonna, jej wyśmienity smak z całą pewnością rekompensuje nakład pracy i zaangażowania włożony w przygotowanie dania. Doskonały przepis na kluski leniwe możemy znaleźć w wielu publikacjach kucharskich drukowanych i internetowych. Warto eksperymentować również we własnej kuchni z tą smaczną i pyszną potrawą.