Ryż z krewetkami

Ryż z krewetkami to prosty sposób na zapewnienie swojemu ciału niezwykle obfitej dawki zdrowych węglowodanów, tłuszczy oraz białek. Oznacza to, że tym daniem można zapewnić organizmowi budelec włosów, skóry, paznokci i narządów, energię oraz paliwo dla gospodarki hormonalnej. Ryż smażony z krewetkami to często spotykane, tradycyjne danie chińskie z krewetkami.

Ryż z krewetkami przepisy to zazwyczaj ryż z patelni z krewetkami. Aby na naszym stole zagościł ten ryż z owocami morza, potrzebny będzie zakup odpowiednich składników w odpowiednich ilościach. Podane tu wartości są sugerowane. W zależności od przewidywanego rozmiaru porcji zależy kupić mniej lub więcej. Czas przygotowania składników to okres dzięsięciu minut. Sam proces gotowania powinien pochłonąć kwadrans.

Ryż smażony z krewetkami

Do przygotowania ryż z patelni z krewetkami należy posiadać limonkę (jedna sztuka), jajka (trzy sztuki standardowego rozmiaru), sos sojowy (jedna duża łyżka), torebkę ryżu basmati, sto gram groszku, dymki (cztery sztuki), czerwoną paprykę (jedna sztuka), olej (dwie łyżki), krewetki (dwieście gram), gotowe azjatyckie przyprawy. Jajka przygotowuje się na osobnej patelni, niż ryż smażony z krewetkami. Po kwadransie danie chińskie z krewetkami jest gotowe.