Karnawał to idealny czas na spotkania ze znajomymi. Jedni lubują się w dyskotekowych klimatach, inni cenią sobie domówki w hucznym gronie. Wiele osób uwielbia karnawałowe przyjęcia taneczne, inne cenią sobie kameralne spotkania w gronie przyjaciół. Niewątpliwie ważne jednak jest to, jak podawane są tego wieczoru drinki.

Jeśli zapraszamy w nasze skromne progi przyjaciół, istotna jest prezencja domu, jak i potraw oraz napoi, które podajemy. Mimo, że wszyscy znają się jak przysłowiowe łyse konie, każdy chce zaskoczyć swoich bliskich nowymi odkryciami i pomysłami. Kreatywne rozwiązania są bardzo wskazane – szczególnie wtedy, gdy sami będziemy serwować autorskie drinki.

Przyjęcie w gronie znajomych może przyjąć formę naprawdę wytwornej kolacji. Wystarczy tylko pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach:

Wybierz odpowiednie trunki

Utrzymanie wieczoru w eleganckiej oprawie zapewni odpowiednio dobrany alkohol. Jego jakość musi być adekwatna do stylu, w jakim chcemy zrealizować to spotkanie. Elegancki wieczór nie powinien charakteryzować się wódką i zbyt prostymi drinkami. Najlepiej wybrać alkohol ceniony i lubiany np. whiskey.

Użyj sprawdzonych przepisów

Drinki także mogą być przygotowywane na eleganckich przyjęciach. Ważne jednak, aby nie były to popularne zestawienia dostępne w każdej dyskotece. Warto poświęcić odrobinę czasu na znalezienie niecodziennych połączeń, które w ustach gości będą smakować, jak prawdziwe afrodyzjaki.

Jak serwować eleganckie drinki?

Specjalne szkło

Kiedy wiemy co będziemy polewać naszym gościom, warto sprawdzić czy mamy w czym to podać. Eleganckie przyjęcie wymaga od nas dobrania szkła do rodzajów serwowanych alkoholi. Upewnijmy się wcześniej, jakie szklanki będą odpowiednie do danego napoju, a później znajdźmy jak najbardziej reprezentatywne szkło. Szeroki wybór znajdziemy przy absolutnych klasykach. Szklanki do whiskey jesteśmy w stanie znaleźć niemal w każdym sklepie. Szklanki do drinków także powinny mieć odpowiedni kształt, który zapewni wydobywanie się odpowiednich aromatów napojów. Nie ma lepszej wizytówki eleganckiego domu jak klasyczne, a jednocześnie ekstrawaganckie szkło. Aby alkohole wyglądały jeszcze bardziej wystawnie, warto pokusić się o zakup wyjątkowej karafki, które ubarwi nie tylko alkohol, ale także całe wnętrze mieszkania.

Może Cię zainteresować: Szklanki do drinków w sklepie DUKA

Jak serwować eleganckie drinki?

Dobre maniery

Oprócz odpowiedniego alkoholu i szklanek, musimy pamiętać o oprawie wieczoru. Wykwintne przekąski pasujące do alkoholi będą wręcz niezastąpione. Koniecznie przygotuj oliwki, pleśniowe sery i plastry owoców. Warto przygotować także ładne serwetki czy szklaną tacę, która posłuży do przenoszenia drinków, zbierania pustych szklanek, czy jako podstawka do dodatków.

Pamiętając o powyższych wskazówkach możemy bezbłędnie przygotować wystawne przyjęcie karnawałowe dla absolutnie najważniejszych osób. Wybór wykwintnych alkoholi, nowe połączenia smakowe, wyjątkowe szklanki do drinków i dodatki to prosta droga do sukcesu w tak wyjątkowy wieczór. Dzięki takiemu przygotowaniu każdy gość poczuje się tego wieczoru wyjątkowo dopieszczony, a wspomnienie eleganckiego wieczoru pozostanie z nim na długo.

Jak serwować eleganckie drinki?