Coraz więcej osób decyduje się na alkohol w ramach prezentu. Obdarowywani jesteśmy najczęściej winem i szampanem, ale też whisky, wódką, czy też koniakiem. Na sklepowych półkach mamy bardzo duży wybór alkoholi, dlatego zdecydowanie się na konkretną propozycję bardzo często kończy się dylematem. Jaki alkohol będzie dobry na podarunek?

Elegancki alkohol na prezent

Jednym z podstawowych kryteriów, jakimi powinniśmy kierować się przy wyborze alkoholu, jest jego prezencja. Nawet najdroższy alkohol nie zachwyci osoby obdarowanej, jeśli będzie prezentował się nieciekawie. Warto w takim wypadku postawić na butelkę o ciekawym kształcie bądź etykiecie. Jeśli żadna nie rzuca nam się w oczy, możemy poszukać eleganckiego kartonu bądź tuby.

Bardzo ciekawym pomysłem będą wersje limitowane, które zdecydowanie wyróżniają się na tle standardowych propozycji. Możemy nasz podarunek ozdobić także sami, co będzie świadczyć o tym, że włożyliśmy duży wysiłek i staranność w jego przygotowanie. Prezencja jest bardzo ważna przy każdym rodzaju prezentu.

Opakowanie podarku jest bardzo ważne.
Opakowanie podarku jest bardzo ważne.

Ekskluzywny alkohol na prezent

Bardzo ważne są oczywiście także preferencje osoby przez nas obdarowywanej. Klasyczną opcją będzie tutaj whisky: jej dużo popularnych marek możemy znaleźć na półkach w każdym sklepie. Co więcej, nawet jeśli jesteśmy amatorami, wybór tego typu trunku nie powinien sprawić nam większych problemów. Propozycja ta pięknie będzie prezentować się na każdej półce.

Jeśli mamy natomiast do czynienia z entuzjastą nieco bardziej niestandardowych trunków to możemy zwrócić się w stronę armaniaku, który oferuje bardziej przystępne ceny niż klasyczna whisky. Bezpiecznym pomysłem jest także wino, które jest nieco delikatniejszą, a co za tym idzie, bardziej bezpieczną opcją niż mocne alkohole. Oczywiście, jeśli znamy dobrze preferencje osoby, której chcemy wręczyć prezent, to dobrze byłoby po prostu dopasować się do jej gustu. Szeroki wybór alkoholi na prezent znajdziemy na Krest.pl.

Personalizowany alkohol na prezent

Pierwszym etapem personalizacji naszego prezentu jest dopasowanie go do upodobań osoby przez nas obdarowywanej. W tym celu warto zapytać bliskich tej osoby, co najczęściej pija. Możemy też postawić na trunek, o jakim wiemy, że dana osoba chciała go spróbować, ale jeszcze nie miała takiej okazji. Takim prezentem z pewnością sprawimy jej wspaniałą niespodziankę!

Oprócz wyboru naszego trunku ważny jest sposób, w jaki go opakujemy. Jeśli trunek nie jest wyposażony w elegancki karton bądź tubę, sami musimy zadbać o jego dobrą prezencję. Ciekawym pomysłem może być personalizowana etykieta bądź pudełko, gdzie możemy umieścić imię danej osoby, nasze gratulacje bądź życzenia. To pamiątka na długi czas!

Elegancki alkohol na prezent świąteczny
Elegancki alkohol na prezent świąteczny

Alkohol na prezent świąteczny

Alkohol wybieramy często także na prezent świąteczny: wtedy powinniśmy zwrócić się ku trunkom, które będą dobrze współgrały ze świątecznymi potrawami. Świetnym pomysłem będzie tutaj wino, które jest bezpieczną opcją, co stanowi atut, jeśli mamy do czynienia z wieloma gośćmi. 

Idealnym kompanem do większości potraw na słono będzie wino białe, a do słodkich deserów powinniśmy wybrać wino czerwone. Dobrze jest także stawiać na neutralne, pół-słodkie i pół-wytrawne opcje. Dobrze sprawdzą się też mocniejsze opcje, które można np. łączyć z rozgrzewającą herbatą. 

Materiał partnera.