• Zupa pomidorowa z makaronem
    Zupy

    Zupa pomidorowa z makaronem

    Każda przygotowywana zupa pomidorowa z makaronem powinna być esencjonalna i aromatyczna. To właśnie dobrej jakości pomidory tworzą i budują smak całego dania. Tym razem przygotowuję zupę pomidorową z…

Zupa pomidorowa

Zupa pomidorowa to ulubiona zupa Polaków. Zawsze zajmuje najwyższą pozycję wśród innych zup popularnych w naszym kraju. Każda Pani oraz Pan domu ma swój ulubiony przepis na pomidorówkę. Pomidorówka przepis jest naprawdę prosty!

Przepis na pomidorową składa się z dwóch kluczowych składników i dodatków. Pierwszym elementem jest baza warzywna lub mięsno-warzywna. Możesz ugotować taką bazę od podstaw lub wykorzystać niedzielny rosół. Zupa pomidorowa na rosole to doskonały przepis na wykorzystywanie wszystkiego, co ugotujesz. Drugim ważnym składnikiem są pomidory, to one będą stanowiły główny smak zupy. Na lokalnym bazarku zaopatrz się w miękkie i dojrzałe pomidory, które mają w sobie dużo soku. Możesz zapytać o radę sprzedawcę.

Zupa pomidorowa z makaronem przepisy

Z zakupionych pomidorów należy przygotować sok, aby później dodać go do naszej bazy. Aby uzyskać sok z pomidorów, należy je sparzyć, zblendować i przecedzić przez metalowe sitko. Pamiętaj, że nie musi być to idealny sok, mogą znajdować się w nim elementy miąższu. Kolejnym ważnym elementem są dodatki. Możesz przygotować pomidorowa z ryżem lub zupa pomidorowa z makaronem. Możesz również zabielić zupę śmietaną lub jogurtem naturalnym. Za każdym razem zupa pomidorowa może wyglądać i smakować zupełnie inaczej.

Sama zupa pomidorowa nie ma zbyt wielu kalorii, ale dodając do niej makaron, ryż czy śmietanę, ta kaloryczność się zwiększa. Zupa pomidorowa w 100 g bez dodatków ma 40 kcal. Zupa pomidorowa kcal z dodatkami np. makaronem to już 60 kalorii, a z ryżem 48 kalorii. Dlatego będąc na diecie, nie musisz obawiać się o kaloryczność tej zupy!