Kulki mocy

Słodkość w zdrowym wydaniu. Coraz bliżej nam do zdrowego trybu życia wybieramy coraz bardziej świadomie produkty, które spożywamy. Jednak często zbyt łapczywie podejmujemy decyzje, gdy chodzi o słodycze. Zdrowym odpowiednikiem, chociażby bajaderek mogą być tzw. kulka mocy. Bez dużych nakładów pracy możemy uzyskać smaczną przekąskę, która jednocześnie będzie zdrowa. Kulki mocy czekoladowe najbardziej przypominają cukierniczy smakołyk.

Kulki mocy przepis

Podstawowymi składnikami tych smakołyków są zazwyczaj suszone owoce, orzechy, kakao. Popularne są te w wersji z daktylami. Kulki mocy bez daktyli są równie smaczne, jednak ich słodycz opiera się głównie na nich. Dodatkowo kulki mocy, które są bez daktyli, które bogate są w salicylany-odpowiednik aspiryny.

By zwiększyć estetykę naszej kulki mocy, możemy obsypać je kakaem, orzechami, wiórkami kokosowymi. Zdrowe kulki mocy są coraz bardziej popularne wśród sportowców i osób dbających o sylwetkę. Ciekawostką jest, iż po podpieczeniu w piekarniku stają się bardziej zwarte i doskonale nadają się jako przekąski na piknik czy siłownie. Kulka mocy– to przekąska pełna dobrych kwasów tłuszczowych, które obniżają cholesterol. Zdrowe kulki mocy czekoladowe bogate będą w fosfor, potas oraz wapń.

Bogactwo witamin wpływa korzystnie nie tylko na sylwetkę, ale również paznokcie skórę czy włosy. Dodatkowo porcja orzechów zawarta w kulkach mocy, poprawia pamięć, dlatego warto zaserwować naszym pociechom taką przekąskę do szkoły, dzieciaki uwielbiają tego typu przekąskę. Da im to energii na dłuższy czas. Wystarczy zapakować ten przysmak do plastikowego pudełeczka.