• Sernik czekoladowy
    Desery

    Sernik czekoladowy

    Sernik czekoladowy to propozycja dla miłośników czekolady i nie tylko. Przepis bazuje na serku Philadelphia i jest inspirowany oryginalnym przepisem Nigelli Lawson. Możecie do jego przygotowania wykorzystać gotowy…

Sernik czekoladowy

Polacy kochają serniki w każdej możliwej postaci. Jedną z najbardziej nielubianych wersji sernika jest ta z rodzynakmi. Możemy przygotować sernik na zimno, sernik z białą czekoladą, sernik z tofii. W ostatnim czasie udało mi się znaleźć ciekawy przepis na sernik czekoladowy. Uwielbiam ciemną czekoladę w każdej możliwej postaci więc od razu postanowiłam wypróbować ten przepis.

Jedyną różnicą w jego wykonaniu w porównaniu do zwykłej wersji sernika jest dodanie do masy serowej rozpuszczonej czekolady. Do jego przygotowania możemy użyć sernik z wiaderka.

Sernik czekoladowy przepisy

Sernik z czekoladą możemy wykonać na kruchym spodzie lub na pokruszonych herbatnikach. Ciekawą wersją jest również sernik z kawałkami czekolady. Po pokrojeniu bardzo ładnie się prezentuje. Tradycyjny sernik czekoladowy może zawierać w sobie dodatek cynamonu. Jeżeli jednak nie lubisz cynamonowego aromatu możesz odpuścić sobie ten składnik. Pamiętaj, aby sernik wyjąć z piekarnika po ostudzeniu.

Dekorację sernika również wykonujemy dopiero po ostygnięciu. Czekoladowy sernik będzie bardzo ładnie prezentował się przystrojony czekoladowymi kuleczkami ferrero rosche, startą czekoladą, polewą czekoladową lub też musem owocowym z dekoracją z bezy.

Sernik czekoladowy możemy przygotowywać przez cały rok za to właśnie kocham to ciasto. Jeżeli jednak nie lubisz ciemnej czekolady to możesz wykonać to ciasto z białą czekoladą. Do upieczenia ciasta wybierz jednak białą czekoladę dobrej jakości to bardzo ważne w innym wypadku masa serowa może wyjśc zbyt rzadka.