• Omlet cesarski
    Śniadania

    Omlet cesarski

    Omlet cesarski to przepis, które swoje korzenie ma w kuchni austriackiej, to jeden z najlepszych przepisów na pyszne śniadanie. Tak na prawdę do przygotowany na słodko, gruby naleśnik,…

Omlet cesarski

Będąc na wycieczce turystycznej w Austrii miałam okazję spróbować omlet cesarski. Nazwa ta bardzo mnie zaintrygowała, bowiem nigdy wcześniej nie słyszałam o takim rodzaju omletu. Zazwyczaj w Polsce omlet jedzony jest w towarzystwie szynki, sera lub warzyw takich jak papryka czy pomidory oraz ziół takich jak bazylia czy koperek.

Jednak cesarski omlet bardzo mi zasmakował nie wiem czy to przez inny sposób przygotowywania omletu czy przez inny sposób przygotowania musu jabłkowego lub powideł. Omlet naleśnikowy powstaje bardzo podobnie do naleśników również używamy tutaj mąki, mleka no i oczywiście jaj. Konsystencja omletu sprawia, że bardzo ciężko jest utrzymać go w jednym kawałku więc nie martw się jeśli w trakcie przewracania.

Omlet cesarski przepisy

Twój omlet porwie się na mniejsze kawałki. Nie jest to jednak żadna przeszkoda omlet nawet w mniejszych kawałkach wygląda równie apetycznie. Uważam, że cesarski omlet na śniadanie to wspaniały pomysł jego przyrządzenie nie zajmuje wcale tak dużo czasu. Jest to również bardzo dobra opcja dla osób lubiących śniadanie na słodko. A Ty jak przygotowywujesz omlet na słodko czy na słono? Pochwal się swoim pomysłem przyrządzania omletu.